Нацбанк заявив, що Україна відмовиться від долара: коли відбудеться перехід на євро

Автор: Леся Ловіцька

У Нацбанку заявили, що в Україні очікується перехід з долара на євро – саме європейська валюта стане основною, і до неї прив'яжуть офіційний курс. Стало відомо, коли це може статися.

Нацбанк заявив, що Україна відмовиться від долара: коли відбудеться перехід на євро - today.ua

Національний банк України планує прив'язати офіційний валютний курс гривні до євро – замість долара, як зараз. Про перехід на європейську валюту всередині країни поки не йдеться. Розглядається лише віддалена перспектива.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин повідомив, що в єврозоні діють інші правила:

"У горизонті десяти років це взагалі не розглядається, оскільки нам потрібна незалежна політика, у тому числі Нацбанку та Мінфіну, щоб ми могли бути вільнішими у наших рішеннях та стимулюючих програмах, особливо у післявоєнний період".

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

За словами Шевчишина, причина переходу очевидна – потрібна євроорієнтація та інтеграція до Європейського союзу.

Пропозиція перейти на євро з'явилася давно, цю нагоду обговорювали ще до початку повномасштабної війни. Річ у тому, що в Україні значно побільшало операцій у цій валюті. Тому перехід стане логічним кроком, який потрібний для євроінтеграційних процесів.

Колишній член Ради Нацбанку Віталій Шапран вважає, що теоретично євро в Україні має стати більш популярною валютою. Економіст спрогнозував період, який знадобиться на заміну.

"Час такого переходу залежатиме від швидкості обох процесів. Також важливим фактором стане інтенсивність участі ЄС у відновленні України. Усі ці процеси довгострокові й триватимуть не один рік", - цитує фахівця "Апостроф".

Директор аналітичного відділу інвестиційної компанії Concorde Capital Олександр Паращій припустив, що українців такі зміни могли б порадувати.

Нацбанк заявив, що Україна відмовиться від долара: коли відбудеться перехід на євро

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що єврозона є валютною спілкою 20 держав, які входять до ЄС. Вони прийняли євро як єдиний законний платіжний засіб та національну валюту.

Раніше повідомлялося, що НБУ надав українцям 15 хвилин після купівлі доларів – на відміну операції без додаткової комісії.