НБУ попередив українців про шахрайство з банківськими картками: названо основний спосіб обману

Автор: Леся Ловіцька

НБУ попередив українців про шахрайство з банківськими картками та назвав основний спосіб обману. Повідомляється, що кіберзлочинці здебільшого діють через інтернет.

НБУ попередив українців про шахрайство з банківськими картками: названо основний спосіб обману - today.ua

Нацбанк проаналізував афери, які проводились в Україні у 2023 році. Виявилося, що 83% від загальної кількості випадків було зафіксовано в Інтернет й лише 7% через банкомати, торговельні мережі та пристрої самообслуговування.

У пресслужбі НБУ зазначили, що середня вартість незаконної операції в Інтернеті збільшилась на 31% і наразі становить 3150 грн. У 2022-му, першому році повномасштабної війни, вона була меншою – 2408 грн.

Вказано, що зловмисники використали особисті дані, які з необережності розголосили клієнти. 80% усіх збитків припало на соціальну інженерію. Це на 33% більше у порівнянні з 2022 роком.

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

За даними, наданими учасниками платіжного ринку, українці зазнали фінансових втрат з таких причин.

  • Розсилка фейкових повідомлень про можливість отримання допомоги від держави, соцфондів – громадяни переходять за посиланнями та повідомляють відомості, за допомогою яких їхні кошти надають шахраї.
  • Виготовлення дубліката SIM-картки, у тому числі електронної SIM-картки, фінансового номера телефону клієнта в результаті отримання кодів доступу до програм мобільних операторів зв'язку. Потім аферисти одержують доступ до мобільного банкінгу, купують товари, беруть кредити або знімають гроші.
  • Відповідь на дзвінки осіб, які видають себе за працівників банків, зокрема НБУ. Вони отримують платіжні реквізити та одноразові паролі із SMS, після чого крадуть кошти клієнтів.
  • Отримання повідомлень у соцмережах, месенджерах нібито про додатковий прибуток за певні дії в Інтернеті для здійснення певних покупок або грошових переказів на користь шахраїв.

НБУ попередив українців про шахрайство з банківськими картками: названо основний спосіб обману

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

НБУ закликав українців нікому не повідомляти реквізити платіжних карток, логін та пароль для входу до інтернет-банкінгу. Особливо небезпечна передача одноразових паролів, які надсилають до SMS постачальники платіжних послуг (зокрема банків), персональних даних та мобільних операторів зв'язку.

Раніше Нацбанк заявив, що Україна відмовиться від долара та найближчим часом перейде на євро.