Мобілізація в Україні: нардепи ухвалили рішення про електронні повістки та видачу повісток у селах

Автор: Леся Ловіцька

У Верховній Раді розглядають законопроєкт №10449 щодо змін у мобілізації. Нардепи проаналізували 660 поправок до документа. Прийнято рішення про електронні повістки та видачу повісток у селах.

Мобілізація в Україні: нардепи ухвалили рішення про електронні повістки та видачу повісток у селах - today.ua

Комітет нацбезпеки, оборони та розвідки провів засідання, під час якого обговорили правки до скандального законопроєкту про призов чоловіків до ЗСУ. Депутат ВРУ Ірина Фріз повідомила про пропозиції, які вдалося узгодити.

Так, громадянам, які самостійно прибули до ТЦК для поповнення конкретних військових частин, після навчання дозволять служити саме там. Електронний кабінет стає правом, а не обов'язком українців. Вони можуть використовувати його для своєї зручності й швидкого доступу до своїх даних.

"Прийнято рішення, що це буде правом, можливістю для людини віком від 18 до 60 років після оголошення воєнного стану перепідтвердити свої персональні дані. Тобто це право, а не обов'язок. Відхилено поняття направлення електронних повісток на електронний кабінет".

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Народні обранці змінили правила видачі повісток у селах. Тепер право сповіщати військовозобов'язаних чоловіків та проводити мобілізаційні заходи покладено не на старост, як це було раніше, а на районні державні адміністрації.

"Зроблено для того, щоб цього не робили старости, які змушені були розносити повістки. Зараз ми зупинилися на 1505-тій правці", - цитує Фріз ТСН.

Мобілізація в Україні: нардепи ухвалили рішення про електронні повістки та видачу повісток у селах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За словами народної обраниці, 20 березня розгляд законопроєкту продовжиться.

Раніше повідомлялося, що чоловіків з інвалідністю відправлятимуть на повторну ВВК, щоб підтвердити чи спростувати їхній статус.