“Ми вже готові“: у Мінсоцполітики оцінили пропозицію США підвищити тарифи на комуналку

Автор: Леся Ловіцька

У Мінсоцполітики відреагували на пропозицію США підвищити тарифи на комуналку в Україні. Глава відомства Оксана Жолнович заявила, що влада готова до лібералізації цін на послуги ЖКГ.

“Ми вже готові“: у Мінсоцполітики оцінили пропозицію США підвищити тарифи на комуналку - today.ua

Міністр соціальної політики відреагувала на рекомендацію США лібералізувати вартість комунальних послуг та одночасно збалансувати їх завдяки наданню субсидій.

Оксана Жолнович пояснила суть реформи. Вона полягає в тому, щоб дати можливість підвищувати тарифи на електроенергію та газ, водночас надаючи субсидії громадянам, чиї платежі на комуналку перевищують 15% від заробітку.

"Так, ми вже до цього готові. Ми вже розробили цифровий інструмент, який з листопада повноцінно запрацює", - зазначила голова Мінсоцполітики.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Жолнович уточнила, що новий механізм дозволить автоматично сповіщати українців про право на субсидію. Наступного року на таку соціальну підтримку громадян планують виділити близько 50 млрд грн.

Міністр висловила сподівання, що коштів вистачить на те, щоб покрити всі запити та допомогти людям із низьким доходом пережити зиму та можливі підвищення комунальних платежів.

“Ми вже готові“: у Мінсоцполітики оцінили пропозицію США підвищити тарифи на комуналку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, напередодні стало відомо про робочий проект реформ, на які європейські та американські партнери очікують від Києва. Передбачено декілька блоків, для кожного з яких зазначено конкретні терміни від 3 до 18 місяців. У посольстві США вважають, що запропоновані зміни дозволять зробити крок до інтеграції України до Європейського Союзу.

Раніше Оксана Жолнович зробила заяву про радіальні зміни у соціальній підтримці українців. Вона вважає, що їх потрібно "вивести із зони комфорту", бо навіть мінімальна, але стабільна допомога дозволяє адаптуватися до низького рівня життя, а не намагатися покращити свою ситуацію.