Купуйте генератори та акумулятори: в Укренерго попередили про відключення електроенергії

Автор: Леся Ловіцька

В Укренерго зробили заяву щодо майбутніх відключень електроенергії. Споживачів закликали підготуватися до перебоїв у постачанні та завчасно придбати генератори та акумулятори.

Купуйте генератори та акумулятори: в Укренерго попередили про відключення електроенергії - today.ua

Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький. Зазначено, що у разі виникнення дефіциту електроенергії в країні компанія доводить до регіонів ліміти споживання. Однак кого і наскільки відключатимуть вирішуватимуть в обленерго.

"Важливо, щоб споживачі підготувалися, бізнес. Всім, хто має змогу придбати автономні джерела живлення – генератори, акумулятори – важливо це зробити", - наголосив топ-менеджер.

На думку Кудрицького, бізнесу потрібно задуматися над використанням імпортованої електроенергії, бо вона обходиться дешевше, ніж та, яку виробляють генератори.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Експерт уточнив, що компанія забезпечила технічну можливість імпортувати до 1200 МВт електроенергії. Але має бути можливість імпортувати електроенергію з урахуванням ринкових європейських цін. В Україні розроблять та представлять механізм компенсацій.

Володимир Кудрицький пояснив, що негативні сценарії не можна точно спрогнозувати, проте це ризики, до яких треба бути всім готовими. Глава Укренерго нагадав, що вітчизняна енергосистема сильно постраждала від минулорічних російських обстрілів:

"Так, енергосистема не така надійна і з меншим запасом міцності, ніж була до прицільних ударів, але водночас російський терор вже не стане несподіванкою і до нього готуються всі - і енергетики, і сили оборони, і споживачі".

Магістральну мережу Укренерго вже підготували до передачі зимових обсягів електроенергії, наразі триває робота над збільшенням резервних можливостей мережі. Вдалося залучити мільярд доларів міжнародної допомоги для проведення ремонтів та замовлення необхідного обладнання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у Міністерстві енергетики назвали умови відключення світла з 1 жовтня. Графіки розробили заздалегідь, бо торік розподіл електроенергії був нерівномірним.

Раніше було названо міста, які взимку можуть залишитися без електроенергії та опалення.