Today.ua

Енергетики визначилися, що робити з українцями, які накопичили борги за електроенергію під час воєнного стану

Українці під час дії воєнного стану в Україні завинили велетенські суми за комуналку і, зокрема, накопичили великі борги за електроенергію. Наприкінці минулого року уряд скасував мораторій на відключення комунальних послуг боржникам. Отже тепер усім, хто заборгував за комуналку, слід бути готовими до жорстких заходів.

Про це попередили своїх споживачів у компанії YASNO.

В інформації від YASNO, зокрема, йдеться, що лише в Києві клієнти заборгували майже мільярд (979 млн) гривень за світло. Причому майже півмільярда (485 млн) з цієї суми – протерміновані борги. Через це постачальники електроенергії будуть змушенні вдаватись до каральних заходів щодо боржників. Ці заходи можна умовно розподілити на три ступені.

Відмова у наданні субсидії

Боржникам відмовлятимуть у наданні субсидії, навіть якщо вони за всіма критеріями мають право на її отримання. Відновити виплату державної допомоги можна буде лише, якщо буде повністю погашено борг.

Відключення електроенергії

Тим, хто заборгував значну суму, енергетики відключатимуть світло. Власне, цей процес уже пішов по всій Україні після того, як у грудні минулого року влада дозволила відключати комунальні послуги боржникам. Тисячі громадян відключають від електропостачання через місяць після попередження щодо погашення боргів.

Цей місяць боржникам дається для того, щоб погасити борг або укласти з постачальником угоду щодо його реструктуризації. Та якщо договір не укладено, то світло відключать. І тоді, щоб його включили, доведеться не тільки повернути борг, а ще й заплатити за послугу з відновлення електропостачання. А вона може вартувати від кількох сотень до кількох тисяч гривень.

Суд з боржником і примусове стягнення боргів

Якщо боржник не йде на контакт з постачальником та не реагує на його попередження, постачальник  може звернутись до суду. Зазвичай, майже в усіх випадках, суд стає на сторону постачальника послуг. У такому разі боржнику доведеться не лише сплатити сам борг і гроші за відновлення електропостачання, а ще й пеню за кожний день простроченого платежу та ще судові витрати.

Отже, навіть якщо ви маєте борг за комуналку, то ліпше з цим не зволікати. Найкраще буде відразу його погасити. Та якщо такої змоги немає, то слід укласти угоду с постачальником про реструктуризацію та регулярно сплачувати заборгованість і поточні витрати.

Нагадаємо, українці отримують завищені суми в платіжках за електроенергію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ