Дорожче 40 гривень за долар: українські аналітики зробили прогноз по курсу на найближчий рік

Автор: Лобанова Єлизавета

Курс долара в Україні почав зростати, і деякі експерти очікують на девальвацію гривні вже цього року. Низка інших аналітиків припустили, на скільки зросте курс американської валюти по відношенню до гривні протягом наступних 12 місяців.

Дорожче 40 гривень за долар: українські аналітики зробили прогноз по курсу на найближчий рік - today.ua

Перед Новим роком курс традиційно зростатиме. За словами Данила Моніна, це відбувається через підвищені витрати бюджету. 

Так, частина українців продаватиме долари, щоб мати гроші на підготовку до Нового року, але на фоні війни багато хто відмовився від пишних святкувань і дорогих подарунків, тому сильного попиту, який би суттєво вплинув на курс, експерти не очікують.

Дорожче 40 гривень за долар: українські аналітики зробили прогноз по курсу на найближчий рік

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Монін не схвалює політику НБУ щодо курсоутворення. Він вважає, що із запуском плаваючого курсу поведінка регулятора абсолютно нелогічна. Експерт пояснює, що з дефіцитом торгівлі в 37 – 39 мільярдів доларів на валюту чекає лише девальвація.

Банкіри прогнозують, що протягом наступного року курс долара буде на рівні 41,16 грн. Попередньо, у липні долар буде коштувати вже 40,54 грн.

У проекті держбюджету на 2024 рік закладено середній курс долара на рівні 40,7 грн/долар. На кінець 2024 року в уряді очікують курс на рівні 42,1 грн/долар (попередній прогноз — 44,2).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, і банкіри та експерти вбачають підстави, що у 2024 році долар коштуватиме понад 40 гривень. Питання лише в тому, яким буде хід війни та подальша міжнародна допомога, адже ці два фактори можуть значно змінити всі плани.

Раніше повідомлялося, який прогноз по вартості валюти в Україні дав економіст Олексій Кущ.