Чому газ змінює колір: у Нафтогазі закликали споживачів стежити за відтінком полум'я

Автор: Леся Ловіцька

У мережі часто з'являються повідомлення про те, що газ горить не блакитним, а іншим кольором. У Нафтогазі роз'яснили ситуацію та закликали споживачів стежити за відтінком полум'я.

Чому газ змінює колір: у Нафтогазі закликали споживачів стежити за відтінком полум'я - today.ua

В Україні існує думка, що неякісний газ горить червоним або жовтим полум'ям. Проте у Нафтогазі розвіяли популярний міф. Наголошено, що колір палива не має відношення до його характеристик.

Відзначено, що червоні та жовті відтінки палаючого газу свідчать про те, що газ згоряє не повністю через те, що на пальник газового приладу надходить недостатньо повітря. Це може бути пов'язано з низкою причин: недостатній тиск, недостатньо кисню у приміщенні, забруднення сопла пальника або неправильна подача повітря у пальник.

Щодо тиску в системі – це вказує на несправність. Вона легко усувається і може бути постійною. За підтримку необхідного рівня тиску відповідають облгази (оператори ГРМ). Вони ремонтують розподільчі мережі та ліквідують аварійні ситуації. Телефон служби газу – 104.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Якщо споживач бачить не блакитне паливо, а іншого кольору, він насамперед має звернутися до газової служби.

У Нафтогазі закликали клієнтів самостійно не втручатися у роботу газових приладів. Це може призвести до витоків газу, пожеж, отруєнь, вибухів та інших непередбачених ситуацій.

Чи можуть українцям розбавити газ?

Фахівці "ГазПравди" пояснили, що весь газ, який видобувається та імпортується, виявляється в одній трубопровідній системі. Таким чином, європейцям постачають через вітчизняну ГТС таке саме пальне, що й українцям. І в Європі не скаржаться на якість пального.

Перед надходженням газу до магістрального газопроводу він проходить перевірку у лабораторіях на відповідність нормам. Спочатку газ із магістральних газопроводів потрапляє до розподільчих, якими займаються облгази та міськгази. Ті вимірюють калорійність палива.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Споживачі отримують платіжки, в яких крім обсягу спожитого газу, зазначений обсяг спожитої енергії у трьох одиницях виміру – мегаджоулях, гігакалоріях та кіловат-годинах.

Раніше Нафтогаз заявив, що не поверне споживачам переплату за розподіл газу.