“Чому держава має доплачувати?“: глава Нафтогазу зробив заяву про тарифи на газ взимку

Автор: Леся Ловіцька

В Україні незабаром очікується початок нового опалювального сезону. Глава Нафтогазу Олексій Чернишов зробив заяву про зимові тарифи на газ для споживачів.

“Чому держава має доплачувати?“: глава Нафтогазу зробив заяву про тарифи на газ взимку - today.ua

За словами топ-менеджера компанії, яка обслуговує більшість українців, у зимовий період 2023 та 2024 років ціни на блакитне паливо залишаться без змін. Тариф у 7,96 грн за кубометр діятиме до 1 травня. Однак у найближчому майбутньому доведеться вирішувати проблему з вартістю ресурсу – вона не є ринковою.

"Ми усвідомлюємо, що під час війни, і під час цієї зими ми повинні залишити ті ціни на газ, які зараз існують. Щодо наступних періодів, готуватимемося, пояснюватимемо, захищатимемо ті верстви населення, які цього потребують.Чому держава має доплачувати за газ, який ви споживаєте? Держава має підтримувати найбідніших", - зазначив Чернишов у ході Київського міжнародного економічного форуму.

Нагадаємо, що міжнародні партнери надають Україні фінансову допомогу. Однак натомість вони очікують на численні реформи, зокрема у газовій галузі. На даний момент ціна газу для споживачів регулюється державою. Воно вимушене доплачувати за кожного українця. Дотації проводяться за рахунок коштів державного бюджету.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Олексій Чернишов наголосив, що така практика небезпечна не лише для самого бюджету, а й для газової сфери та економіки загалом. Він упевнений, що збільшення інвестицій у видобуток палива та розвиток енергоефективності неможливі без забезпечення ринкових умов.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, опалення та гарячу воду. Вартість цих комунальних послуг не повинна підвищуватись до закінчення війни та протягом півроку після скасування воєнного стану в державі.

Раніше Нафтогаз назвав головну причину завищених рахунків за газ.