Байден на саміті G7 запропонує використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні

Автор: Корнєєв Ігор

Президент США Джо Байден хоче, щоб країни Великої сімки нарешті вирішили долю російських грошей, заморожених на рахунках західних банків після початку військової агресії. Він має намір запропонувати направити їх на допомогу Україні.

Байден на саміті G7 запропонує використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні - today.ua

Саміт G7 пройде у червні в Італії. Серед союзників є консенсус, що €280 мільярдів блокованих активів Центробанку залишаться замороженими, якщо Російська Федерація не гарантує допомоги у відновленні України. Однак вони розходяться в думках щодо того, чи буде законним їхня повна конфіскація.

Байден хотів би, щоб заморожені активи використовувалися для фінансування потреб бюджету України, а також для відновлення країни, кажуть джерела. Водночас президент США не вважає, що використання заморожених коштів замінить необхідність допомоги.

Байден на саміті G7 запропонує використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні

Популярні зараз

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Стало відомо, чи вилучатимуть для ЗСУ автомобіль, якщо він один у власника

В Укренерго ухвалили рішення щодо відключень електроенергії

Зазначимо, що Палата представників досі не винесла на голосування пакет допомоги Україні у розмірі 61 млрд доларів.

Франція, Німеччина, а також Європейський центральний банк досі чинили опір будь-якому формату конфіскації російських грошей. Вони занепокоєні можливою відповіддю Кремля, що буде націлена на європейські активи в цій країні, а також потенційним впливом на фінансову стабільність і статус євро як резервної валюти.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про намір зробити так, щоб заморожені у західних банках активи російської держави працювали на допомогу Україні. Про це вона сказала у Страсбурзі під час слухань у Європарламенті.