Заморожені російські активи допоможуть закупити зброю для ЗСУ

Автор: Корнєєв Ігор

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила про намір зробити так, щоб заморожені у західних банках активи російської держави працювали на допомогу Україні. Про це глава Єврокомісії повідомила сьогодні у Страсбурзі під час слухань у Європарламенті.

Заморожені російські активи допоможуть закупити зброю для ЗСУ - today.ua

Після початку повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну західними країнами було заморожено 350 млрд доларів російських золотовалютних резервів. Планувалося, що це змусить агресора припинити бойові дії та вивести свої війська, після чого було б розглянуто питання щодо відновлення доступу до активів.

Однак Росія продовжує війну вже третій рік і весь цей час кошти Центробанку РФ, розміщені здебільшого у європейських банках, перебувають під санкціями. Питання про те, щоб передати ці гроші, або прибуток від їхнього розміщення, Україні ставилося кілька разів, але лише останнім часом почали готуватися практичні кроки для здійснення цієї операції.

Урсула фон дер Ляйєн зазначила, що поки йдеться про надання Україні прибутку від нарахувань на заморожені російські активи за минулий період. Вона зазначила, що це буде потужним символом та найкращим способом розпорядитися цими грошима.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Військовозобов'язаних чоловіків з 17 липня штрафуватимуть за помилки ТЦК: роз'яснення юриста

Названо найбільш надійний автомобіль Toyota у Європі

Заморожені російські активи допоможуть закупити зброю для ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За задумом президента Європейської комісії, ці кошти Україна зможе витратити на придбання озброєнь та боєприпасів.

Нагадаємо, на Заході називають ситуацію на українських фронтах складною. Таку оцінку раніше дав Інститут вивчення війни, а сьогодні Координатор Ради національної безпеки США Джон Кірбі назвав стан справ на фронті "жахливим".