ЗСУ обманюють ворога за допомогою макетів ракетних комплексів та іншого озброєння: скільки це коштує

Автор: Корнєєв Ігор

Сили оборони України активно використовують дезінформацію противника, змушуючи його відволікатися на фейкові цілі. Одним із таких засобів стали муляжі озброєнь.

ЗСУ обманюють ворога за допомогою макетів ракетних комплексів та іншого озброєння: скільки це коштує - today.ua

Використання фейкових озброєнь не приховується військовим командуванням України. Напевно, знають про таку тактику і російські окупанти, проте, за словами наших бійців, вони регулярно потрапляють в цю пастку.

Вся справа у якості виконання такої "техніки" та її грамотному розміщенні на полі бою. Повідомлення про російські удари по муляжах систем залпового вогню HIMARS з'являлися ще позаминулого року, а Генштаб армії РФ регулярно звітував про десятки знищених машин.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Займаються виготовленням фейкових озброєнь й українські волонтери, які виконують їх із підручних матеріалів. Лише одна група добровольців зуміла створити за минулий рік понад 200 макетів (ПТРК) "Стугна" та двох 152-мм гаубичних систем Д-20.

На початку проєкту макет однієї ракетної установки виготовляли до двох місяців. Зараз їх роблять за кілька днів, а вартість знизилася з чотирьох до однієї тисячі гривень. ЗСУ забезпечують волонтерів та більш серйозними замовленнями. Їм запропонували розробити муляж ЗРК Patriot за 10 тисяч доларів.

ЗСУ обманюють ворога за допомогою макетів ракетних комплексів та іншого озброєння: скільки це коштує

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Основна ідея цих моделей – виснажити противника і побачити його позицію. Нам потрібна справжня зброя, тому що ми можемо виграти війну тільки зі справжньою зброєю", – кажуть наші військові.

Зі справжньою зброєю зараз все не надто безнапасно. Американські партнери затримують 61 млрд доларів обіцяної допомоги. Втім, сьогодні з'явилася надія, що у квітні гроші все ж таки будуть виділені.

Головне