Зеленський назвав три ключові питання, які Україна поставить на Саміті миру

Автор: Корнєєв Ігор

У Швейцарії 15 та 16 червня відбудеться Саміт миру, проведення якого ініціювала Україна. Сьогодні президент Володимир Зеленський назвав три ключові пункти повістки.

Зеленський назвав три ключові питання, які Україна поставить на Саміті миру - today.ua

Президент України дав у Харкові велике інтерв'ю представникам ЗМІ Казахстану, Узбекистану та Киргизстану. Зазначимо, що зустріч із представниками середньоазіатської преси відбулася у зруйнованій ракетним ударом росіян будівлі друкарні у Харкові.

Володимир Зеленський нагадав, що українська формула миру налічує десять пунктів. Але на Саміт миру у Швейцарії вирішено було винести три ключові.

Учасникам зустрічі запропонують до обговорення тему ядерної та енергетичної безпеки. Також йтиметься про продовольчу безпеку в контексті захисту портової інфраструктури та забезпечення вільного судноплавства.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Крім цього, Україна поставить на Саміті миру питання щодо обміну полонених у форматі "всіх на всіх", а також про повернення українських дітей, яких росіяни насильно вивезли з України.

"Якщо ми вийдемо із Саміту з цими трьома кроками, з погодженням у більшості країн цих позицій, це говоритиме, що далі Росія їх не блокуватиме, а ми розроблятимемо з тими чи іншими країнами на технічному рівні вже покроковий, дуже докладний план кожного із цих пунктів", - зазначив президент Володимир Зеленський.

Він додав, що багато країн досі намагаються балансувати між підтримкою України та збереженням добрих відносин з Росією.

Зеленський назвав три ключові питання, які Україна поставить на Саміті миру

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, запрошення для участі у Саміті миру Україна надіслала 160 країнам.

Також в інтерв'ю журналістам із Середньої Азії Володимир Зеленський повідомив співвідношення втрат під час оборонних боїв на півночі Харківської області.