Зарплати українців проіндексують на рівень інфляції: названо нові суми

Автор: Леся Ловіцька

Зарплати українців проіндексують на рівень інфляції. Стали відомі нові суми, передбачені для громадян.

Зарплати українців проіндексують на рівень інфляції: названо нові суми - today.ua

З 2024 року роботодавців знову зобов'язали індексувати заробітні плати на рівень інфляції, що передбачено нормами закону. Про це повідомили у Держпраці.

Нагадаємо, що у 2023 році роботодавців звільнили від обов'язку нараховувати індексацію зарплати працівникам. За законом про бюджет розрахунок індексу споживчих цін для індексації доходів українців здійснюється наростаючим підсумком з 1 січня 2024 року.

Зазначено, що з початку поточного року поновлюється право на індексацію заробітної плати.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

У ПФУ подали дані про середню заробітну плату, з якої сплачено страхові внески. У 2023 році вона збільшилася на 7% і становила 14 308,46 грн.

При цьому середньорічна інфляція в Україні минулого року становила 12,9%. Таким чином, реальна зарплата офіційно працевлаштованих громадян 2023-го знову зменшилася – приблизно на 5%.

Примітно, що інформація Пенсійного фонду відрізняється від інформації Держстату, який оприлюднює показники середньої зарплати штатних співробітників. За прогнозом Кабміну, номінальна зарплата у 2023 році становитиме 18 527 грн. Її рівень після коригування інфляції підвищиться на 10,1%.

Нинішнього року середня заробітна плата українців становитиме 21 809 грн, а скоригована інфляція збільшиться на 8,5%.

Українцям підвищать мінімальну зарплату

Заробітна плата в Україні зросла з 1 січня – з 6700 грн до 7100 грн. Вдруге вона збільшиться з 1 квітня – до 8000 грн. Це максимальний стрибок у період початку повномасштабної війни. Однак цього недостатньо для компенсації темпів зростання цін.

За статистикою, мінімальну зарплату в Україні одержують до 40% офіційно працевлаштованих осіб. Ці дані залишаються незмінними багато років. Але треба враховувати тінізацію економіки – реальні доходи багатьох громадян вищі.

Справді на "мінімалці" дві категорії громадян: деякі працівники у містах та селах, а також бюджетники.

Зарплати українців проіндексують на рівень інфляції: названо нові суми

Підвищення мінімальної зарплати призведе до перерахунку деяких пенсій. Йдеться про виплати, які отримують українці після досягнення 65 років, та які виконали вимоги щодо стажу. Їм нараховуватимуть не менше 40% від "мінімалки". На цю мить це 2840 грн, а з 1 квітня сума зросте до 3200 грн.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Фізособи сплачують ЄСВ за мінімальною зарплатою. З 1 січня податок становить 1562 грн, а з квітня він збільшиться до 1760 грн.

Раніше повідомлялося про зарплати депутатів Верховної Ради.