Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

Автор: Леся Ловіцька

Депутати Верховної Ради наприкінці минулого року проголосували за підвищення своїх заробітних плат, які прив'язані до прожиткового мінімуму. Стало відомо, скільки одержують народні обранці.

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці  - today.ua

Заробітні плати депутатів завжди викликали громадський інтерес. Відомо, що їхня робота високо цінується фінансово. Бурхливі обговорення доходів народних обранців поновилися після початку повномасштабної війни. Українцям цікаво, як розподіляється бюджет, та які суми витрачаються на парламент.

Верховна Рада бере участь у розподілі своїх доходів. Загальна сума кошторису на 2024 рік становить 2,954 млрд грн, що значно більше у порівнянні з минулим роком. У 2023-му на ВРУ направили 2,617 млрд грн.

Першою бюджетною програмою реалізації законотворчої діяльності парламенту передбачено видатки у розмірі 1,408 млрд грн. Більша частина зазначеної суми спрямована на оплату праці та нарахування на заробітну плату – 945 773,9 грн.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Очікується, що депутати можуть отримувати надбавку до окладу у розмірі 100% та варіативні виплати, зокрема за службове відрядження чи почесне звання. Минулого року таку доплату до окладу отримали 396 із 415 народних обранців.

Середня виплата на депутата станом на січень 2023 року становила 48,8 тисячі гривень. У 2024 році заробітна плата депутатів зросте, тому що збільшився прожитковий мінімум. Потрібно пам'ятати про те, що передбачені надбавки до окладу та доплати за заслуги, відрядження, відпустки та лікарняні.

Відомо, що депутати живуть не лише на одну зарплату — багато хто отримує додаткові доходи. Декларації подали 389 із 401 чиновника. Найбагатшим виявився Петро Порошенко, який заробив 1,43 млрд грн. Топ-10 найбільш забезпечених народних обранців представлено у таблиці.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

Раніше депутати Верховній Раді відреагували на пропозицію їх мобілізувати.