Денис Шмигаль зробив заяву про майбутні зміни у проведенні мобілізації. Глава Кабміну повідомив, що критеріями для бронювання стануть середня заробітна плата та сплата податків.
Глава уряду зазначив, що компанії, які працюють "по-білому", мають більше можливостей забронювати своїх співробітників.
Кабінет Міністрів зараз готує зміни у підході до бронювання. Тому найближчим часом враховуватимуть доходи військовозобов'язаних чоловіків, яким дозволять отримати відстрочку від служби.
"Середня зарплата, рівень сплати податків як людиною, так і компанією, вплив підприємства чи галузі на економіку – це рамка майбутньої системи бронювання, над якою ми працюємо", – зазначив Денис Шмигаль.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Прем'єр-міністр України зазначив, що станом березня 2024 року броню від мобілізації вдалося отримати близько 700 тисяч військовозобов'язаних чоловіків. Шмигаль наголосив, що влада хоче зробити підхід справедливішим.
Повідомляється, що пріоритет у бронюванні збережуть підприємства, які є критично важливими для вітчизняної економіки. Однак додаткові можливості нададуть компаніям, які відіграють важливу роль у наповненні державного бюджету. Наприклад, це ті, у яких підвищене податкове навантаження – більше за середнє у галузі. У разі відсутності офіційного показника його надасть Податкова служба України.
Шмигаль пояснив зміни у бронюванні українців тим, що держава містить армію виключно на власні кошти.
За його словами, на забезпечення одного військовослужбовця припадає вісім осіб, які працюють у тилу. Якщо співвідношення менше, втрачається ефективність. Тому потрібно шукати можливості забезпечити сили безпеки та оборони.
Нагадаємо, що бронювання військовозобов'язаних працівників є тимчасовою відстрочкою від мобілізації (до шести місяців ) окремим співробітникам організацій, які критично важливі для України.
Як відомо, Рада розглядає новий законопроєкт №10449 щодо посилення мобілізації. Запропоновано знизити мобілізаційний вік та спростити призов окремих категорій чоловіків. Парламент підтримав документ у першому читанні. Ось другим нардепам доведеться розглянути понад 4000 правок.
Раніше повідомлялося, що в Україні поновили критерії для бронювання співробітників на підприємствах.