Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах

Автор: Леся Ловіцька

В Україні оновили критерії для мобілізації працівників на підприємствах в умовах воєнного стану та мобілізації. Про це повідомили у Міністерстві зі стратегічних галузей промисловості.

Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах - today.ua

У пресслужбі відомства вказали, що йдеться про критерії визначення компаній, робота яких має важливе значення для вітчизняної економіки. Відповідність вимогам є підставою для бронювання військовозобов'язаних чоловіків у воєнний час та період мобілізації.

Мінстратегпром лише визначає критерії та відповідність документів, пред'явлених підприємствами. Вимоги та алгоритм дій були оновлені.

Передбачено два варіанти бронювання до 50% включно та від 50% військовозобов'язаних чоловіків.

Популярні зараз

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

Тіна Кароль показала наймодніший тренч весни 2024 року

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

Наймодніші джинси весни-літа 2024 року: який денім актуальний у новому сезоні

Варіант 1 – до 50% військовозобов'язаних працівників включно

Підприємства, які функціонують у галузях промисловості, літакобудівної галузі чи космічної діяльності, повинні відповідати трьом із п'яти критеріїв:

  • перебувати на стадії виконання договору з державним замовником у сфері оборони або є співвиконавцем такого договору;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва мають становити товари, послуги та роботи оборонного призначення (за останній звітний період);
  • входити до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних договорів (контрактів);
  • брати участь у реалізації завдань та заходів, передбачених цільовими програмами держави у сфері літакобудівної чи космічної галузі;
  • виробляти товари, надавати послуги або виконувати роботи для підприємств ОПК, які використовують їх для виробництва товарів оборонного призначення.

Варіант 2 – від 50% працевлаштованих чоловіків незалежно від військово-облікової спеціальності

Йдеться про установи, підприємства та організації, які виробляють товари для військовослужбовців, розробляють, ремонтують та модернізують військову та спеціальну техніку, а також запчастини до неї, виробляють продукти оборонного призначення, зокрема боєприпаси.

Критерії наступні:

  • перебувати на стадії виконання договору з державним замовником у сфері оборони або бути співвиконавцем такого договору;
  • понад 50% від загального обсягу виробництва мають становити товари, послуги та роботи оборонного призначення (за останній звітний період).

Мобілізація: в Україні оновили критерії для бронювання працівників на підприємствах

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Рішення про відповідність підприємств зазначеним критеріям прийматиме робоча група, створена Мінстратегпромом та іншими зацікавленими органами держвлади.

Раніше в Офісі президента та Верховній Раді запропонували дві суми для платного бронювання військовозобов'язаних чоловіків на підприємствах.