Замість демобілізації військовослужбовцям пропонують давати відпустку

Автор: Марченко Любов

Міноборони не розглядає питання демобілізації військовослужбовців, які знаходяться на фронті з перших місяців війни. Натомість в оборонному відомстві пропонують дати їм довгострокову відпустку, і то лише за певних умов.

Замість демобілізації військовослужбовцям пропонують давати відпустку - today.ua

Що пропонує силовий блок уряду, і як намагаються вирішити проблему депутати, написала у своєму Facebook заступниця голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла.

Нещодавно Федір Веніславський, який входить до того ж комітету, що й Безугла, ділився інсайдом, що начебто влада розглядає можливість демобілізації військових лише через 36 місяців служби. Однак тепер Маряна Безугла каже, що замість демобілізації після 36 місяців служби розглядається варіант із наданням тривалою відпустки військовослужбовцям. Тривалість відпустки – 90 днів. Її не можна буде дробити на менші. І крім того, щоб її заслужити, військовослужбовець має відповідати певним критеріям.

Зокрема, мають бути виконані дві обов'язкові умови:

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

  • військовослужбовець повинен мати 24 місяці безперервної служби під час дії воєнного стану;
  • щонайменше 12 місяців із цих 24 він мав брати участь безпосередньо у бойових діях.

"Військовослужбовцям, які проходили безперервну військову службу після введення у встановленому порядку воєнного стану протягом 24 місяців та за умови безпосередньої участі у бойових діях не менше 12 місяців, надається додаткова відпустка зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів без поділу на частини", - пише Безугла.

Тобто навіть гіпотетично ніхто з тих, що воюють на фронті з початку війни, раніше 25 лютого 2024 року у відпустку не піде. А після 90 днів відпустки бійці будуть змушені повернутись на фронт. Наразі таких військових, які відповідали б цим двом критеріям, менше 30% від загальної чисельності, зазначає депутатка.

В іншій своїй публікації на Facebook Мар'яна Безугла також наголосила, що Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний категорично проти демобілізації військовослужбовців. Через це депутати зараз працюють над компромісним законом, який дозволить дати військовим хоч якийсь перепочинок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ще раз, Головнокомандувач ЗС України / CinC AF of Ukraine категорично проти демобілізації в любій формі, але пошук рішень "формули відпочинку" для тих, хто воює вже 2 роки, триває. Хейтити мене за цю роботу, що шукаю і намагаюсь, — сюр", наголосила депутатка.

Нагадаємо, у Бундестазі заявили, що українські чоловіки призовного віку, які знайшли собі притулок у Німеччині, мають повернутися додому.

Головне