Зафіксовано значні зміни на місці Каховського водосховища: “Утворилося унікальне явище“

Автор: Леся Ловіцька

Минув рік після катастрофи на Каховській ГЕС, яка шокувала весь світ. Після воєнного злочину російських окупантів життя Херсонської області розділилося на до та після. Стало відомо про значні зміни на місці Каховського водосховища: зафіксовано унікальне явище.

Зафіксовано значні зміни на місці Каховського водосховища: “Утворилося унікальне явище“ - today.ua

Росія вчинила екоцид, побоюючись наступу української армії. Велика вода зносила все на своєму шляху, руйнувала споруди, житлові будинки, комерційні та промислові об’єкти. Багатьох місцевих жителів довелося евакуювати. Окупанти обстрілювали людей, які намагалися виїхати до безпечних місць.

Аналітики називали підрив Каховської ГЕС найбільшою техногенною катастрофою в Європі. Екологи припускали, що на місці колишнього Каховського "моря" буде мертва земля або багаторічне болото. Проте виявилося що природа швидко відновлюється.

Тепер замість величезної водної території ми можемо спостерігати 150 тисяч гектарів вербового лісу. Виявилось, що умови, які утворилися на дні, ідеальні для проростання цих дерев.

Популярні зараз

Трендова стрижка та майка з глибоким декольте: Дженніфер Лопес захопила Мережу новими фото

Авіабомби, які дадуть Україні США, не зможуть вдарити вглиб Росії, але будуть дуже небезпечні для ворога

У ЦПД назвали соціальну мережу, яка створює більше загроз, ніж Telegram

Плата за економічне бронювання від мобілізації може перевищувати зарплату працівника

Еколог Вадим Манюк зазначив, що в цілому ліс однорослий – рослини виросли на 2,5-3,5 метра. Тепер від берега колишньої водойми - суцільна стіна верби, поряд вузенька смуга очерету, є окремі рослини напівбур’янових видів, можна побачити навіть щавель. Зі шпарин, що утворилися через пересихання мулу, проростають мох та каркаси.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що у Мережу потрапили супутникові фото. На них можна побачити частину Каховського водосховища, яка була вкрита водою. За словами Манюка, це лише на користь місцевій екосистемі. Такого явища не спостерігали понад 65 років. Вода позитивно вплине на екологію, тому що на місці Великого лугу з нею пов'язані всі екосистеми.

Раніше повідомлялося, що уряд ухвалив рішення щодо землі під Каховським водосховищем.