Кабмін ухвалив рішення про землю під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін ухвалив рішення про землю під висохлим Каховським водосховищем. Стало відомо, кому вона дістанеться.

Кабмін ухвалив рішення про землю під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться - today.ua

Стало відомо, що цільове призначення землі Каховського водосховища міняти не планують. Вона залишиться дном штучного моря. Про це повідомив постійний представник українського уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Таким чином, попри те, що зараз немає водосховища, земля буде пустувати. За рішенням Кабінету Міністрів її цільове призначення не можна змінювати до закінчення воєнного стану в Україні, а також упродовж п'яти років після його скасування. Вказану територію також заборонено передавати у приватну власність.

За словами Мельничука, зміна цільового призначення ділянок землі та їх передача у користування допустима під час заходів щодо відновлення Каховського водосховища та будівництва гідротехнічних споруд.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Зарплата від 24 тис. грн: названо найзатребуваніших працівників в аграрній галузі

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Нагадаємо, що російські окупанти в ніч проти 6 червня 2023 року вчинили теракт на Каховській ГЕС. Їм удалося підірвати кілька секцій греблі Каховської ГЕС. Після НП водосховище за лічені дні було спустошено

Через 13 днів після підриву греблі штучне водоймище, яке часто називали Каховським морем, припинило своє існування.

Затоплено 28 населених пунктів з населенням близько 36 тисяч осіб. Загинули щонайменше 52 людини. Прямі збитки становили щонайменше два мільярди доларів.

За словами міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України Руслана Стрільця, на відновлення екосистеми, яка постраждала внаслідок теракту, знадобляться десятиліття. Збитки від загибелі біоресурсів оцінили приблизно у 285 мільйонів доларів.

Кабмін ухвалив рішення про землю під Каховським водосховищем: кому вона дістанеться

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки достеменно невідомо, чи планується відновлення Каховської ГЕС. Проте аналітики запевняють, що воно вкрай потрібне цьому регіону. Води гостро потребує аграрна галузь. Як відомо, всі сільськогосподарські землі в області були зрошуваними.

Раніше стало відомо, що спустошене Каховське водосховище зненацька почало наповнюватись водою.