За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Автор: Марченко Любов

В Україні зросли штрафи для роботодавців за неоформлених працівників. Сума штрафів за чотирьох або п'ятьох працівників, що трудяться на підприємця "підпільно", може бути еквівалентною вартості однокімнатної квартири. До того ж, підприємець ризикує сплатити штрафні санкції двічі. А отже, краще працевлаштувати всіх легально.

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців - today.ua

Про це йдеться в інформації, опублікованій Державною службою України з питань праці.

Штрафи за кожного неоформленого працівника мають певну градацію. Якщо роботодавця упіймають на  такому порушенні вперше, то йому доведеться сплатити до казни штраф у розмірі десяти мінімальних зарплат. На сьогодні це 80 тисяч гривень. Якщо ж його повторно викриють у такому порушенні упродовж двох років, то штраф за кожного незаконного працівника становити вже 30 мінімалок, тобто 240 тисяч гривень.

За чотири штрафи можна купити квартиру: в Україні підвищили суми стягнень з роботодавців

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Отже, якщо, наприклад, у роботодавця виявлять чотирьох або п'ятьох неоформлених працівників, то йому доведеться заплатити за них штраф від 960 тисяч до 1,2 мільйона гривень. А за такі гроші можна купити однокімнатну квартиру з непоганим ремонтом в обласному центрі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, працівник, який не був офіційно оформлений роботодавцем, може звернутись до суду. У такому випадку суд не лише змусить роботодавця офіційно прийняти його на роботу, але й виплатити йому зарплату за весь час, що він відпрацював, і сплатити всі податки з його зарплати. Таким чином, роботодавець може в результаті виплатити працівникові подвійну суму.

Нагадаємо, в Україні доведеться підвищувати податки, щоб не залишитись без війська.