Ніяких конкретних строків демобілізації наразі немає і не може бути. Можуть бути лише критерії цього процесу, які мають бути затверджені в законі.
Про це заявив в ефірі телемарафону спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін.
Питання про демобілізацію, яке було вилучено з мобілізаційного закону, викликав немалий резонанс у суспільстві. Адже на сьогодні це одне з найболючіших питань як для самих військовослужбовців, так і для членів їхніх сімей, які вже давно чекають своїх рідних із фронту.
Однак після того, як у ЗМІ було озвучено декілька варіантів демобілізації, депутати зрештою взагалі вилучили цей пункт із мобілізаційного закону.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Чому було вилучено питання про демобілізацію, і чи рештою його буде вирішено, розповів спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін.
За словами Лазуткіна, у суспільстві активно обговорювали різні строки демобілізації: від негайної до звільнення військовослужбовців через 36 місяців. Однак ні те, ні інше, ні взагалі будь-який строк демобілізації не може бути включений до закону. Говорити можна лише про критерії для демобілізації.
Так, за словами Лазуткіна, про демобілізацію можна говорити лише за умов "переходу до мирного часу". Тобто, доки в Україні триває війна, демобілізації військовослужбовців не буде.
Однак це питання винесено в окремий законопроект, який зараз напрацьовується владою. Тобто в цьому законопроекті усе ж планують встановити строки демобілізації, але водночас обумовити її критерії.
Тобто можна припустити, що, незважаючи на обумовлені строки, усе ж останнє слово залишиться за військовим командуванням, яке вирішуватиме, чи можна вояків відпускати додому.
Нагадаємо, у Міноборони пояснили, що зміниться після набрання чинності новим законом про мобілізацію.