Влада Німеччини не розглядає питання про депортацію безробітних українців. А всі чутки, що точаться довкола цієї теми – не більше, ніж позиція окремих політичних сил, які не належать до парламентської більшості.
Про це повідомив речник МЗС Німеччини, пише ntv.
Приводом для таких чуток стала думка, висловлена в інтерв'ю лідером баварської опозиційної партії ХСС у Бундестазі Александером Добріндтом. Політик заявив, що з початку повномасштабної війни в Україні та появи перших українських біженців минуло понад два роки. За цей період ті, хто хотів працювати, уже знайшли собі роботу. Решта ж воліють перебиватись на державну допомогу, яка в українців вища, ніж в інших мігрантів.
До того, у Німеччині знайшла собі притулок найбільша кількість українських біженців – близько мільйона із чвертю. Допомога такій кількості людей лягає на бюджет країни важким тягарем. Отже тепер, каже політик, німецька влада має поставити питання руба:
"Працевлаштовуйтесь в Німеччині або повертайтеся в безпечні райони західної України".
Позицію Александера Добріндта підтримали й інші опозиціонери. Водночас представники провладної більшості розкритикували ультиматум свого колеги. Вони кажуть, що нині в Україні безпеки немає ніде. Адже ворог всіляко намагається знищити енергетичну інфраструктуру навіть на крайньому заході України.
"Тому я не знаю, де в Україні має бути безпечне місце", - заявив речник.
Отже уряд навіть не розглядає питання про депортацію безробітних українців. Як уже неодноразово заявляли представники німецької влади, кожна людина має сама визначати, куди їй вирушати і чим займатись.
Нагадаємо, німецькі роботодавці пропонують немало вакансій для українських біженців, на яких навіть не потрібно знати німецьку мову.