З'явилась інформація щодо відстрочки від мобілізації для ФОП та гіг-спеціалістів

Автор: Марченко Любов

Для ФОП та гіг-спеціалістів наразі відстрочка від мобілізації не передбачена. Чинне законодавство не передбачає для цих категорій працівників процедури бронювання. А військове керівництво країни виступає проти розширення списку претендентів на бронювання за рахунок ФОП та гіг-спеціалістів.

З'явилась інформація щодо відстрочки від мобілізації для ФОП та гіг-спеціалістів - today.ua

Про це повідомили в Мінекономіки.

Чимало військовозобов'язаних українців, які виконують певну роботу, мають відстрочку від мобілізації, тобто бронь. Правила бронювання були оновлені в лютому 2023 року, однак у них не було ніякої згадки про ФОП та гіг-спеціалістів. А незабаром з'явилась інформація від Мінекономіки, що питання про надання відстрочки від мобілізації цим категоріям працівників знаходиться на опрацюванні, і незабаром може бути позитивно вирішено. Однак відтоді минуло вже майже півроку, а ніяких зрушень у питанні щодо бронювання ФОПів та гіг-ів досі немає.

Тепер у Мінекономіки кажуть, що наразі ніяких змін у питанні щодо бронювання спеціалістів не передбачається. Тобто, бронювати своїх спеціалістів, і то за певних умов, можуть лише підприємства, установи та організації. Йдеться виключно про тих фахівців, які працюють у штаті. Що ж стосується позаштатних працівників (а гіг-спеціалісти фактично такими і є), то для них, як і ФОПів, процедура бронювання не передбачена.

Популярні зараз

Кабмін ухвалив рішення про індексацію пенсій з 1 березня: на скільки піднімуть виплати

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

З'явилась інформація щодо відстрочки від мобілізації для ФОП та гіг-спеціалістів

"Чинний закон передбачає, що бронюватися можуть лише підприємства, установи й організації. Законом не передбачено бронювання ФОП та гіг-контракторів… Крім цього, на сьогодні Міноборони та Генеральним штабом Збройних Сил України не підтримано пропозиції, спрямовані на розширення категорій військовозобов’язаних громадян України для отримання ними відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час шляхом їх бронювання", -  йдеться у відповіді заступника міністра економіки Ігоря Фоменка на журналістський запит.

Водночас, президентка IT Ukraine Association і Managing/HR Operations Director Luxoft Олена Самборська зазначила, що Асоціація намагається домовитись із владою щодо включення гіг-спеціалістів до переліку фахівців, які можуть претендувати на бронювання. За словами Самборської, чинний закон про бронювання не враховує специфіки праці IT-вців.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це та історія, яка потребує додаткових консультацій на рівні профільного міністерства, на рівні Генштабу. Тому ми продовжуємо роботу", - поділилась президентка Асоціації.

Втім, чи будуть ці спроби успішними, є сумніви. Адже у владі вже визнають, що свіжа хвиля мобілізації в Україні фактично провалена. І зараз законодавці у тісній співпраці з військовим керівництвом готують новий закон, який має посилити мобілізацію в країні. Отже навряд чи список претендентів на відстрочку від мобілізації будуть поповнювати.