У Раді визнали провал мобілізації: готують зниження призовного віку та інші непопулярні рішення

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада фактично визнала провал чергового етапу мобілізації в країні. Депутати частково пов'язують це із раптовою заміною усіх обласних воєнкомів. Кажуть, нові кадри не можуть впоратися з цією роботою. Крім того, закон обмежує працівників ТЦК в їхніх правах. Через це Рада готує законопроект, який буде непопулярним серед громадян, але дасть змогу посилити мобілізацію.

У Раді визнали провал мобілізації: готують зниження призовного віку та інші непопулярні рішення - today.ua

Про те, що мобілізація фактично зірвана, заявив секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

"Ми всі знаємо, що в нас зараз проблема з мобілізацією, можна сказати, провал мобілізації. Після того, як були змінені військкоми, у нас пішов провал мобілізації. Це ситуація, на яку потрібно швидко впливати. Бо якщо ми не вплинемо і нічого не змінимо, у нас будуть дуже великі проблеми”, – сказав нардеп.

Водночас Костенко підкреслив, що такі питання, пов'язані з мобілізацією, має вирішувати не військове, а політичне керівництво країни. Ці рішення будуть завідомо непопулярними і можуть викликати невдоволення у масах, але політичне керівництво має узяти їх на себе.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Чим підживити півонії навесні: один аптечний засіб допоможе виростити пишні квіти

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

"Це питання саме політичного керівництва — ухвалення законів, які вже давно лежать непідписані, підписати їх — щодо зменшення віку мобілізації або іншого”, – заявив Костенко

Крім того, зараз Рада разом із військовим керівництвом країни у пришвидшеному темпі готує зміни до законодавства, які дозволять підсилити мобілізацію та виявити всіх ухилянтів.

У Раді визнали провал мобілізації: готують зниження призовного віку та інші непопулярні рішення

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зокрема, в новому законопроекті буде передбачено:

  • активнішу участь ОВА та Нацполіції у мобілізації військовозобов'язаних. Місцева влада та підприємства мають здійснювати контроль за прибуттям осіб до ТЦК;
  • надання права працівникам ТЦК перевіряти у військовозобов'язаних чоловіків документи, що засвідчують особу, та військово-облікові документи;
  • скасування терміну "обмежена придатність": військовозобов'язаний може бути або придатний до проходження служби, або не придатний;
  • скасування відстрочки від проходження служби для осіб, які здобувають другу або третю освіту, оскільки кількість студентів-чоловіків під час дії воєнного стану збільшилась утричі.

Нагадаємо, дехто в Раді також пропонує відправити на фронт по одній людині від кожної сім'ї.