Євросоюз терміново поставить Україні ППО: “Це питання днів“

Автор: Корнєєв Ігор

17 квітня відкрився саміт лідерів держав Європейського Союзу. У перший же день роботи він ухвалив важливе рішення щодо України.

Євросоюз терміново поставить Україні ППО: “Це питання днів“ - today.ua

Лідери країн ЄС засудили ракетні удари, що продовжуються, по українських містах. Вони вирішили терміново поставити в Україну велику кількість систем ППО для захисту нашої енергетики та мирного населення.

У заяві Ради Євросоюзу йдеться не лише про засоби протиповітряної оборони.

"Європейська рада наголошує на необхідності терміново забезпечити протиповітряну оборону України та прискорити та інтенсифікувати доставку всієї необхідної військової допомоги, включаючи артилерійські боєприпаси та ракети. Вона закликає Раду (ЄС), зокрема на її майбутньому засіданні, та держави-члени забезпечити необхідні подальші дії", – йдеться у резолюції за підсумками першого дня саміту лідерів ЄС.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Її підтримали усі 27 представників європейських країн. Також вони пообіцяли інтенсифікувати допомогу Україні з гуманітарних питань. Зокрема, йдеться про постачання обладнання для ремонту пошкоджених електростанцій, а також генераторів для функціонування об'єктів критичної та інфраструктури у разі блекаутів.

Президент Євроради Шарль Мішель нагадав присутнім, що президент України Володимир Зеленський дуже чекає, що європейські лідери зуміють переконати Конгрес США надати Києву військову допомогу.

Пізніше він заявив у пресі, що сама Європа також має прискоритися, надаючи допомогу ЗСУ, і насамперед у постачанні систем ППО.

Євросоюз терміново поставить Україні ППО: “Це питання днів“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Це не питання місяців, це питання днів і тижнів. Дуже важливо, щоб ми досягли результатів", – сказав він ЗМІ після зустрічі.

Нагадаємо, Польща заявила, що передасть Україні ракети для систем протиповітряної оборони. Йдеться про радянські комплекси.