Польща передасть Україні ракети для радянських ЗРК

Автор: Максимов Віталій

Польща може передати Україні зенітні ракети для радянських зенітно-ракетних комплексів, які є на озброєнні ЗСУ. Про це під час саміту "Ініціатива трьох морів" у Вільнюсі повідомив польський президент Анджей Дуда.

Польща передасть Україні ракети для радянських ЗРК - today.ua

У березні та квітні 2024 року російські окупанти посилили обстріли української енергетичної інфраструктури. ЗСУ відчувають нестачу в ракетах для зенітно-ракетних комплексів. Через це, мабуть, російські окупанти і стали частіше завдавати ударів по цивільній інфраструктурі.

Заява президента Анджея Дуда означає, що Польща планує продовжити надавати військову допомогу Україні. ЗСУ отримають зенітні ракети, що допоможе у захисті цивільних та військових об'єктів.

Ракети для яких зенітно-ракетних комплексів може отримати Україна від Польщі? На озброєнні ЗСУ є кілька радянських та пострадянських зенітних систем.

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

Швидше за все, це будуть ракети для ЗРК С-125 Newa SC (System Cyfrowy – цифрова система). Ці зенітно-ракетні комплекси Польща передала нашій країні ще у 2022 році. Думаємо, нова партія зенітних ракет буде призначена насамперед для цих зенітних комплексів. Українські захисники активно використовують комплекси С-125 Newa SC.

Польща передасть Україні ракети для радянських ЗРК

С-125 Newa SC – це польська модернізація радянського зенітно-ракетного комплексу С-125 "Нева-М", розробленого у 1960-х роках. Комплекс створено на шасі танка Т-55. Комплекс С-125 Newa SC поляки розробили у другій половині 1990-х років. Тобто це досить сучасний ЗРК. Завдяки модернізації комплекс виявляє повітряні цілі на більш дальній дистанції, ніж раніше. Комплекс може знищувати повітряні цілі на висоті від 20 до 18 000 метрів і на відстані від 3,5 до 25 км.

С-125 Newa SC має два процесори обробки інформації про курс цілі і ракет. У цьому комплексі все змінилося.

Також можливо, що Варшава передасть Україні ракети для зенітно-ракетного комплексу 9K33 "Оса". Поляки передали до ЗСУ кілька комплексів 9K33 "Оса" (скільки конкретно – невідомо). Для них також потрібні ракети. "Оси" ефективно знищують безпілотники-камікадзе.

Польща передасть Україні ракети для радянських ЗРК

9K33 "Оса" – це радянський зенітно-ракетний комплекс малої дальності. Він виявляє цілі на дистанції до 30 км. Озброєння – шість ракет. Повітряні цілі можна знищувати на відстані від 1,5 до 15 км і на висоті від 10 до 12 000 метрів (залежно від типу ракети).

На озброєнні ЗСУ є також ЗРК 2K12 "Куб". Польща може і для нього передати ракети.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

2K12 "Куб" - це радянський зенітно-ракетний комплекс малої дальності, розроблений наприкінці 1950-х років. Він може збивати літаки, вертольоти та балістичні ракети на відстані від 4 до 25 км та на висоті від 20 до 8 000 метрів.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина передала ЗСУ потужні снайперські гвинтівки Haenel HLR338.