Україна має отримати у квітні від Європейського Союзу 1,5 млрд євро фінансової допомоги. Однак це відбудеться лише в тому випадку, якщо буде виконано поставлені Єврокомісією умови.
Євросоюз ухвалив програму фінансової допомоги Україні Ukraine Facility. Вона передбачає виділення Києву 50 млрд євро протягом чотирьох років. Очікується, що щомісяця робитиметься транш у розмірі 1,5 млрд євро. Нагадаємо, у березні Україна отримала суму одразу за весь перший квартал – 4,5 млрд євро.
Допомога надається з перспективою на євроінтеграцію України, тому ЄС поставив низку умов, які мають виконуватись для отримання чергового траншу.
Зокрема, Україна має ухвалити довготривалу Національну стратегію доходів. Змінити закони "Про прокуратуру" та "Спеціальну антикорупційну прокуратуру", щоб зробити їх незалежнішими.
Наша країна має робити дієві кроки для боротьби з корупцією та фінансовим тероризмом.
Для відновлення промислового потенціалу окупованих територій Україна має створити так звані індустріальні парки. Це потрібно для потужного післявоєнного надходження інвестицій у ці регіони.
Також Євросоюз вимагає привести у відповідність Державний земельний кадастр та Державний реєстр прав на нерухоме майно.
Роботу щодо виконання всіх цих умов контролює Єврокомісія. Україна проводить внутрішній аудит та зобов'язана публікувати інформацію про всіх фізичних осіб та підприємців, які отримують понад 100 тисяч євро в рамках Ukraine Facility для проведення реформ чи залучення інвестицій.
Нагадаємо, минулого тижня кандидат у президенти США республіканець Дональд Трамп зняв свої заперечення проти голосування за допомогу Україні в Конгресі. Очікується, що це може статися вже цього тижня.