Трамп дозволив спікеру Джонсону поставити на голосування допомогу для України

Автор: Корнєєв Ігор

Судячи з усього, незабаром Конгрес США виділить Україні обіцяну ще торік допомогу в 61 млрд доларів. Остання та єдина перешкода для цього усунена.

Трамп дозволив спікеру Джонсону поставити на голосування допомогу для України - today.ua

Напередодні у своєму флоридському маєтку Мар-а-Лаго кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп провів переговори зі спікером Палати представників Конгресу Майком Джонсоном.

За її підсумками політики провели спільну пресконференцію. Трамп заявив, що наразі розглядається питання про виділення Україні 61 млрд доларів і зазначив, що гроші слід надати у вигляді позики.

Також 45-й президент США зазначив, що після цього він очікує від Європи збільшення допомоги Україні до того рівня, на якому її надають Сполучені Штати. Майк Джонсон жодних заяв щодо законопроєкту про допомогу Україні не зробив.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Зазначимо, що однією з причин, через яку Джонсон не виносив цей документ на голосування, є шантаж з боку трампістського крила нижньої палати американського парламенту. Конгресмен Марджорі Тейлор Грін обіцяла винести на голосування відставку спікера, якщо він ініціює ухвалення допомоги Україні.

Дональд Трамп фактично прикрив Джонсона, заявивши, що поговорить із Тейлор Грін на цю тему.

"Ми дуже добре лажу зі спікером, і я дуже добре лажу з Марджорі", - сказав Трамп.

Трамп дозволив спікеру Джонсону поставити на голосування допомогу для України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Поки що незрозуміло, на якій стадії знаходиться альтернативний закон про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, в якому допомогу нашій країні може бути виділено у вигляді позики. Зазначимо, що це можна зробити під гарантії заморожених коштів російського Центробанку.

Але тепер можна очікувати, що після завершення роботи над законопроєктом, спікер Майк Джонсон нарешті винесе його на голосування Палати представників. Зазначимо, що раніше у Пентагоні розкритикували ідею Джонсона замінити безоплатну допомогу Україні кредитом.