Євросоюз перестав купувати в України яйця та цукор без мита

Автор: Корнєєв Ігор

Європейська комісія ухвалила рішення про введення скасованого раніше в рамках торговельного безвізу мита на два українські сільськогосподарські продукти. Під обмеження потрапили яйця та цукор.

Євросоюз перестав купувати в України яйця та цукор без мита - today.ua

Єврокомісія активувала пункт угоди з Україною, який передбачає "екстрене гальмування" безмитного імпорту аграрної продукції, якщо він перевищує встановлені квоти. Зазначимо, що вони формуються на підставі тогорічних обсягів постачань у період з 1 липня до 31 грудня.

Для яєць це – 23 188,96 тонни, для цукру – 262 652,68 тонни.

Українські експортери вже поставили такі обсяги даних сільгосппродуктів до країн Європейського Союзу, тож Єврокомісія автоматично повернула мита. Як зазначається, вони відповідають "режиму найбільшого сприяння", тобто будуть нижчими, ніж для інших експортерів до ЄС.

Популярні зараз

Російський моряк перейшов на бік України й спалив ракетний корабель ВМФ РФ

Мешканці багатоповерхівок можуть залишитися без опалення цієї зими, - Ігнатьєв

В Україні стрімко скоротилася кількість пенсіонерів, - ПФУ

Здійснять заповітну мрію: яким знакам Зодіаку пощастить у липні

Також у рамках тарифної квоти з Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі до 5 червня наступного року до Євросоюзу імпортуватиметься українська овес. Таке обмеження з тих самих причин перевищення встановлених торгових квот було ухвалено ще 19 червня.

Нагадаємо, всього під загрозою запровадження механізму "екстреного гальмування" перебувають сім українських товарів:

  • м'ясо птиці;
  • яйця;
  • цукор;
  • овес;
  • крупи;
  • кукурудза;
  • мед.

За трьома з них уже перевищено квоти та повернуто мито Євросоюзу.

Євросоюз перестав купувати в України яйця та цукор без мита

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

23 квітня поточного року Європейський Парламент проголосував за продовження ще на рік (до 5 червня 2025 року) так званого торговельного безвізу з Україною. Він передбачає безмитне ввезення української аграрної продукції до країн ЄС.

На вимогу європейських фермерів на цей рік було встановлено механізми, що дозволяють Єврокомісії моментально припиняти безвізовий імпорт продукції з України за перевищення квот. В іншому випадку це негативно впливає на ціноутворення в Європі та призводить до зменшення доходів місцевих агровиробників.