Європарламент продовжив для України торговельний безвіз та запровадив нові обмеження

Автор: Корнєєв Ігор

У Європейському парламенті сьогодні розглядали питання щодо продовження режиму безмитної торгівлі з Україною. Документ був ухвалений переважною більшістю депутатів.

Європарламент продовжив для України торговельний безвіз та запровадив нові обмеження - today.ua

За продовження так званого торговельного безвізу з Україною виступили 428 депутатів Європарламенту, проти був 131 євродепутат, утрималися від голосування – 44. Таким чином режим безмитної торгівлі з нашою країною продовжено ще на рік – до 5 червня 2025 року.

Проте депутати, як і очікувалося, підтримали поправки до цього документа, на яких наполягали європейські виробники аграрної продукції. Насамперед йдеться про поляків, які з лютого блокують пункти пропуску на кордоні, домагаючись захисту своїх інтересів від влади Європейського Союзу.

Повідомляється, що тепер Єврокомісія зможе обмежувати імпорт українських сільськогосподарських товарів, якщо вони загрожуватимуть розбалансуванням на ринку ЄС.

Популярні зараз

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

"Єврокомісія може вжити швидких заходів і застосувати будь-які обмеження, які вважає за потрібне, якщо внаслідок імпорту з України (наприклад, пшениці) виникнуть значні порушення на всьому ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів ЄС", - повідомляється в документі.

До переліку продуктів, імпорт яких може бути обмежений Єврокомісією в односторонньому порядку, крім пшениці увійшли:

  • м'ясо птиці;
  • яйця;
  • цукор;
  • овес;
  • крупи;
  • кукурудза;
  • мед.

У разі, якщо обсяг імпорту цих товарів перевищить середнє значення протягом останніх трьох років, для них  безмитний режим може бути припинено.

Європарламент продовжив для України торговельний безвіз та запровадив нові обмеження

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також ухвалений сьогодні документ ініціює переговори між Єврокомісією та Україною щодо запровадження постійної лібералізації торгівлі.

Нагадаємо, польські фермери продовжують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною. Часом вони припиняли пропускати не лише вантажні автомобілі, а й пасажирські автобуси. Є ймовірність, що після рішення Європарламенту вони зупинять протести.