Євросоюз додатково виділив 5 мільярдів євро на закупівлю зброї для України

Автор: Корнєєв Ігор

Європейський Союз переглянув суму, виділену на закупівлю зброї Україні. Вона збільшена на 5 млрд євро.

Євросоюз додатково виділив 5 мільярдів євро на закупівлю зброї для України - today.ua

Йдеться про так званий Європейський фонд миру. Він був започаткований ЄС для компенсації країнам-членам Союзу їхніх витрат на військову допомогу Україні.

Представники Бельгії, яка зараз головує в Євросоюзі, повідомили у соціальній мережі Х, що було ухвалено рішення про збільшення цього фонду на 5 млрд гривень. Це означає, що на цю суму додатково буде поставлено озброєння для ЗСУ.

Також повідомляється, що із цього фонду фінансується підготовка наших бійців натовськими фахівцями на території Євросоюзу.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вже подякував європейцям за виділення додаткових коштів. Зазначимо, що із пропозицією збільшити обсяг Європейського фонду миру раніше виступив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Однак сьогодні із Європи прийшли й погані новини. Угорщина, Люксембург та Мальта виступили проти надання Україні для закупівлі озброєнь доходів від заморожених активів Центробанку РФ. Нагадаємо, раніше з такою ініціативою виступила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Держави мотивували свою позицію тим, що раніше ці кошти планувалося витратити на відновлення України. Змінити призначення грошей на більш насущне вони поки що відмовляються.

Євросоюз додатково виділив 5 мільярдів євро на закупівлю зброї для України

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо також, напередодні стало відомо, що конгресмени таки розпочали збір підписів, щоб поставити на голосування законопроєкт про військову допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню в обхід спікера Майка Джонсона.

Якщо їм вдасться внести документ до Палати представників та проголосувати за нього, Україна отримає 61 млрд доларів військової та фінансової допомоги.