Конгресмени ініціюють голосування за допомогу Україні в обхід спікера Джонсона

Автор: Корнєєв Ігор

Конгресмен від Республіканської партії Браян Фіцпатрік повідомив пресі, що Палата представників має намір винести на голосування документ про підтримку України в обхід спікера Майка Джонсона. Для цього у нижній палаті американського парламенту є спеціальна процедура.

Конгресмени ініціюють голосування за допомогу Україні в обхід спікера Джонсона - today.ua

Нагадаємо, законопроєкт, який передбачає виділення Україні 61 млрд доларів допомоги, вже затверджено Сенатом. Справа тепер за Палатою представників, проте її голова як може затягує голосування з цього питання.

Ця ситуація вкрай обурює багатьох сенаторів, у тому числі тих, що належать до тієї ж партії, що й Майк Джонсон. Конгресмен-республіканець Браян Фіцпатрік заявив, що його колеги на цьому тижні ініціюють збір підписів, щоб поставити законопроєкт про допомогу Ізраїлю, Тайваню та Україні на голосування без санкції голови нижньої палати Конгресу.

Цю ініціативу він прокоментував так:

Популярні зараз

Аномальна спека посилиться: стало відомо, коли в Україні знизиться температура повітря

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

"Якщо Палата представників не може дійти консенсусу щодо законопроєкту, альтернативою не може бути те, що Україна зазнає поразки".

Фіцпатрік зазначив, що консультації з Майком Джонсоном тривають, але якщо він не погодиться поставити документ на голосування, то у п'ятницю, 8 березня, буде проведено збір підписів.

Конгресмени ініціюють голосування за допомогу Україні в обхід спікера Джонсона

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що для подолання опору спікера Палати представників конгресменам треба зібрати 218 підписів. Усього ж у нижній палаті Конгресу засідає 435 депутатів, тож ця кількість голосів дає більшість і право поставити законопроєкт на голосування без санкції спікера ПП.

Нагадаємо, ще у січні голови трьох комітетів Палати представників Конгресу США оприлюднили "План перемоги в Україні". Вони також висунули вимоги президенту Джо Байдену, якому дорікнули за недостатню допомогу країні, що воює за свою незалежність і територіальну цілісність.