ЄС запровадить мито на українські цукор та яйця

Автор: Корнєєв Ігор

Нещодавно Євросоюз продовжив ще на рік дію торговельного безвізу з Україною щодо сільськогосподарської продукції. Проте свято для виробників цукру та яєць було недовгим, щодо цих товарів буде повернуто мито.

ЄС запровадить мито на українські цукор та яйця - today.ua

Чому саме цукор та яйця

Європейський парламент проголосував за продовження режиму безмитної торгівлі з Україною. До 5 червня 2025 року українські сільськогосподарські товари могли поставлятися до країн Євросоюзу без стягнення мита.

Однак на відміну від старої угоди, до цьогорічної було внесено низку змін, на яких наполягали європейські агрофірми. Бажаючи захиститися від демпінгу з боку українських товаровиробників вони наполягли на включенні до договору пункту про можливе призупинення імпорту українських товарів або повернення митних зборів для них.

Євросоюз встановив квоти на ввезення тих чи інших видів сільгосппродукції. За яйцями та цукром ліміти вже вичерпані, а це означає, що додаткові постачання цих товарів з України можуть негативно позначитися на ринку країн ЄС. У зв'язку з цим, протягом найближчих двох тижнів Єврокомісія поверне мито на яйця та цукор, що імпортуються з України.

Популярні зараз

Україну закликали збільшити податки на автомобілі

В Україні знову почала дорожчати картопля: які ціни будуть взимку

США вперше передадуть Україні плануючі авіабомби JSOW

Відстрочка від мобілізації до ЗСУ діє лише до 9 листопада: що робити потім

Які ще товари під загрозою

Аналогічні заходи можуть застосовуватися до деяких інших видів української агропродукції. У разі перевищення європейських квот, митний збір буде повернено для:

  • птиці;
  • вівса;
  • круп;
  • кукурудзи;
  • меду.

ЄС запровадить мито на українські цукор та яйця

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що після досягнення встановлених квот Україна сама призупинила експорт цукру та яєць до країн Європейського Союзу. Проте, найімовірніше, Єврокомісія все ж таки включить свої захисні механізми щодо цих товарів, аби захистити своїх товаровиробників.

Нагадаємо, торговельний безвіз з Україною було продовжено Європарламентом 23 квітня.