Які зарплати отримують чоловіки та жінки в українських ІТ-компаніях: рейтинг по спеціальностям

Автор: Лобанова Єлизавета

В IT-секторі з'являється все більше жінок, проте чоловіки на аналогічних позиціях зазвичай заробляють більше. Які спеціальності найзатребуваніші на сьогоднішній день, і скільки платять IT-спеціалістам обох статей, показали результати дослідження Djinni.

Які зарплати отримують чоловіки та жінки в українських ІТ-компаніях: рейтинг по спеціальностям - today.ua

Українські IT-компанії почали частіше наймати на роботу жінок-аналітиків і продакт-менеджерів, але в основному на junior-позиції.

На які посади найчастіше наймають чоловіків та жінок у IT

Частка жінок у IT-секторі все ще недотягує до 30%, хоча зросла з 25% у першому кварталі 2021 року до 28% у третьому кварталі 2023 року.

Станом на жовтень 2023 року, розробників рівня junior (до 2-х років досвіду) серед жінок 19%, але до senior рівня їхня частка зменшується. Розробників з досвідом 5+ років на Djinni лише 6%. У категоріях DevOps та Security жінок senior рівня всього 3%. Тестувальників - набагато більше, але їх частка теж знижується зі зростанням досвіду, з 45% junior до 28% senior. У HR кількість жінок перевищує кількість чоловіків (88%).

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Які зарплати отримують чоловіки та жінки в українських ІТ-компаніях: рейтинг по спеціальностям

Зарплати чоловіків та жінок в IT

На junior рівні зарплатні побажання жінок та чоловіків майже не відрізняються, медіана серед жінок для деяких категорій навіть трохи більша. На рівні middle - різниці зазвичай теж немає. А ось на рівні senior зарплатні побажання чоловіків у середньому на 500-1000 доларів вищі, ніж жінок. Навіть у HR категорії, де чоловіків традиційно менше, досвідчені кандидати-чоловіки все одно просять більше, ніж жінки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У середньому зарплати чоловіків в IT-компаніях на $200-500 вищі ніж у жінок. Для порівняння, у категорії Data Related чоловіки заробляють у середньому $4000 на senior рівні, жінки — $3000. Але це може бути пов'язано з тим, що чоловіків частіше наймають на позицію Data Engineer, тоді як жінок Data Analyst. Теж стосується QA, де жінки senior рівня заробляють $3000, чоловіки— $3500, але вони частіше автоматизатори. Таким чином, різниця у зарплатах чоловіків і жінок залежить від їхнього досвіду та конкретної категорії, в якій вони працюють.

Раніше повідомлялося, що українцям з “Армії відновлення” підняли зарплати.