Як зміняться субсидії з 1 листопада: хто ризикує втратити допомогу на оплату комуналки

Автор: Леся Ловіцька

У більшості областей опалювальний сезон розпочався у середині жовтня. Одержувачі субсидій можуть розраховувати на нижчі суми у платіжках за комуналку. Стало відомо, які зміни передбачено з 1 листопада.

Як зміняться субсидії з 1 листопада: хто ризикує втратити допомогу на оплату комуналки - today.ua

Наступного місяця українці отримають збільшені субсидії. Це пов'язано із початком опалювального сезону. Деякі громадяни мають звертатися до ПФУ, а для решти перерахунок пройде автоматично.

Хто може розраховувати на автоматичний перерахунок субсидій

Не слід звертатися за переоформленням тим, хто отримав субсидію з вересня 2023 року, а також одержувачам нульової субсидії.

Ті, хто не належить до зазначених категорій осіб, повинні повторно подати заяву на субсидію або повідомити Пенсійний фонд про неправомірне скасування державної допомоги.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

Хто ризикує втратити субсидію

Деяким українцям субсидії скасували, бо вони не повідомили ПФУ про обставини, що впливають на їх отримання. Зокрема, це може бути зміна місця проживання.

Субсидію не отримають ті, чиї квартири більші за 130 кв. м та будинки – понад 230 кв. м. На допомогу не повинні розраховувати ті, хто купив транспортний засіб, який випустили менше ніж п'ять років тому. Допомога не передбачена для людей віком від 18 років, які не навчаються та не працюють, осіб, які понад 60 днів перебували за кордоном. Тих, хто а рік здійснив дорогу покупку (понад 50 тис. грн), ті, хто має борги за комуналку, з аліментів, власники депозитів більш ніж на 100 тис. грн.

Як оформити субсидію

Наразі знижка на оплату комунальних платежів доступна сім'ям, в яких плата за комуналку займає понад 15% від місячного доходу. Субсидія діятиме в період дії воєнного стану, а також протягом місяця після його скасування.

Щоб оформити субсидію, потрібно подати відповідну заяву, декларацію про доходи (до них не входять деякі соцвиплати, серед яких допомога з догляду за дитиною).

Також потрібно надати посвідчення особи, свідоцтво про право власності на житло за вказаною адресою чи договір оренди.

За розпорядженням уряду, внутрішнє переміщені особи можуть не надавати довідки про місце проживання, від них потрібне лише підтвердження статусу ВПО.

Можна не відвідувати відділення ПФУ, а подати заявку на субсидію в онлайн-режимі. Це можна зробити безпосередньо на сайті відомства чи через державну платформу "Дія".

Як зміняться субсидії з 1 листопада: хто ризикує втратити допомогу на оплату комуналки

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час розгляду звернення субсидія не надається і розмір платежів коригуватися не буде.

Раніше стало відомо, що у праві на субсидію відмовили більшості безробітних українців.