Як заощадити на рахунках за електроенергію після підвищення тарифу

Автор: Леся Ловіцька

Українці зараз платять за електроенергію на 83,3% більше, ніж перед початком повномасштабної війни. Комунальники повідомили споживачам, як заощаджувати на рахунках за світло.

Як заощадити на рахунках за електроенергію після підвищення тарифу - today.ua

Платежі за електроенергію зросли після підвищення тарифу з 1 червня, але їх можна зменшити. Для цього потрібно трохи переглянути свої звички, зокрема відключати світло у приміщеннях, де воно не використовується. Переконайтеся, що всі електроприлади та розетки справно працюють або відремонтуйте їх, щоб не витрачати марно електрику.

Звичайні лампи розжарювання слід замінити світлодіодними. Вони не тільки споживають на 90% менше електроенергії, але й довговічніші.

Також слід звернути увагу на побутову техніку. Найбільше електроенергії використовую пральні та посудомийні машини. Щоб заощаджувати ресурс, краще запускати "пральню" повністю заповненою та вибирати мінімальний температурний режим. "Посудомийку" також економніше використовувати з нижчим нагріванням води.

Популярні зараз

В Україні незабаром зростуть ціни на автомобілі

В Україні запроваджують кардинально нові правила видачі та продовження лікарняних

В Україні тариф на воду для побутових споживачів перевищив 100 гривень

В Україні очікується гострий дефіцит овочів через аномальну спеку: “Це катастрофа“

Багато хто залишає телевізори, комп'ютери, включені зарядки навіть коли ними не користуються. Однак прилади "їдять" електроенергію навіть у режимі очікування, лише у меншому обсязі. Щоб запобігти витрачанню зайвих кіловат-годин, краще вимикати всі пристрої від мережі, коли вони не потрібні.

Як заощадити на рахунках за електроенергію після підвищення тарифу

Щоб холодильник витрачав менше електроенергії, його бажано відкривати рідше. Якщо повністю заповнити камеру та морозилку, вдасться додатково заощадити. Продукти будуть служити як ізоляція та скоротять час, який пристрій має працювати для підтримки встановленої температури.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що для економії на рахунках за електроенергію можна встановити двозонний лічильник. У нічний час він рахує її за тарифом, зниженим у два рази. Таким чином, побутові споживачі платитимуть по 1,32 грн/кВт-годину.

В одному регіоні України двозонні лічильники на електроенергію почали встановлювати безкоштовно.