В Україні почали безкоштовно встановлювати двозонні лічильники для економії електроенергії

Автор: Леся Ловіцька

Тариф на електроенергію підвищили у червні. Побутові споживачі можуть заощадити, встановивши двозонні лічильники. В одному регіоні України вже почали їх встановлювати безкоштовно.

В Україні почали безкоштовно встановлювати двозонні лічильники для економії електроенергії - today.ua

Наразі електроенергія в Україні коштує 2,64 грн/кВт-год. Громадяни мають можливість знизити тариф до 1,32 грн/кВт-год, якщо вони користуватимуться розумними двозонними лічильниками. Їх потрібно купити самостійно та при цьому ще й заплатити за встановлення. Загалом на ці цілі необхідно близько 3000 грн.

На Івано-Франківщині смарт-лічильники почали встановлювати безкоштовно. У Прикарпаттіобленерго повідомили, що вони рахують використану електроенергію за денним та нічним тарифом. Якщо включати енергоємні прилади з 23.00 до 7.00, можна суттєво заощадити на платежах за світло. У рамках реалізації програми у регіоні очікується заміна 25 тисяч лічильників електроенергії.

Вказано, що Прикарпаттяобленерго продовжує програму безкоштовної заміни приладів обліку сучасними смарт-лічильниками мешканцям Надвірнянського, Богородчанського, Яремчанського, Івано-Франківського, Калуського, Долинського, Коломийського, Рожнятівського та Косівського товариств.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

Важливою перевагою таких приладів є те, що постачальник автоматично отримує показники. Це дозволяє уникнути неправильних нарахувань і неточностей у платіжках за кммуналку.

Двохзонні лічильники мають дисплей з індикацією. Це допомагає визначити порушення в роботі або електромережі в цілому.

Начальник відділу організації обліку електроенергії Віталій Прачук звернувся до щасливчиків, які потрапили до програми безкоштовної заміни лічильників. Він попросив їх надати доступ до приладів, які потрібно замінити, щоб реалізувати план з автоматизації обліку. Він узгоджений з Укренерго, НКРЕКУ та Міністерством енергетики.

Зазначено, що зазвичай заміну лічильників проводять підрядні організації, іноді приєднуються працівники обленерго. Вони мають назвати причину візиту, пред'явити службове посвідчення чи копію договору про проведення заміни лічильників.

В Україні почали безкоштовно встановлювати двозонні лічильники для економії електроенергії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У випадку, якщо споживач не потрапив у програму заміни лічильника, але хоче самостійно замінити його, він купує прилад за власні кошти і оплачує заміну пристрою. Потім потрібно звернутися до Центру обслуговування клієнтів або через онлайн-кабінет: https://my.oe.if.ua/consumers та подати заявку на програмування.

Нагадаємо, що в Україні очікуються відключення електроенергії у зимовий період: в Укренерго назвали найгірший сценарій розвитку подій.