Як продати квартиру в Україні, якщо ви знаходитесь за кордоном: чи потрібно приїжджати особисто

Автор: Корнєєв Ігор

Для того, щоб продати квартиру в Україні, громадянам, які виїхали за кордон, не обов'язково особисто приїжджати на батьківщину. Це можна зробити через довірену особу, надавши їй відповідні законні права.

Як продати квартиру в Україні, якщо ви знаходитесь за кордоном: чи потрібно приїжджати особисто - today.ua

Багато наших співвітчизників на початку повномасштабного вторгнення армії РФ виїхали за кордон. Пройшло вже майже 2,5 роки, кінця бойовим діям не видно, і багато з них серйозно замислюються про те, щоб залишитися постійно жити в країні перебування.

Для цього потрібний хоча б невеликий стартовий капітал, який може надати залишене на батьківщині майно. У громадян постає питання: чи можна продати в Україні квартиру, чи будинок без особистої участі в цьому.

Юрист АТ "Місечко та Партнери" Наталія Назарко повідомила, що така можливість справді є. У цьому може допомогти законна практика залучення довірених осіб. Ви можете делегувати продаж свого майна родичу чи близькому другові, який знаходиться в Україні.

Популярні зараз

У Верховній Раді визнали, що в Україні закінчились гроші для зарплат військовим: який вихід бачить влада

З'явився коментар щодо ймовірної депортації українських чоловіків із Чехії

Десна принесе забруднену воду до Києва 10 вересня: як намагаються запобігти ситуації

На планеті стрімко підвищується рівень Світового океану: в ООН говорять про затоплення значної частини суші

Для цього потрібно оформити довіреність, щоб її було внесено до відповідного державного реєстру (Єдиний реєстр довіреностей України). Це можна зробити двома способами:

  • у консульстві України;
  • у іноземного нотаріуса.

"Довіреності, які посвідчуються нотаріусами іноземної держави, посвідчують за законодавством іноземної держави та потребують перекладу на українську мову та легалізації, в тому числі шляхом проставлення Апостилю", – каже Назарко.

Як продати квартиру в Україні, якщо ви знаходитесь за кордоном: чи потрібно приїжджати особисто

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Після оформлення довіреності її слід надіслати вашому повіреному для внесення до Єдиного реєстру довіреностей України. Після цього у нього будуть законні підстави строком на два місяці, щоб укладати угоди від вашого імені.

Нагадаємо, напередодні ми повідомляли, які поради дають експерти ринку нерухомості України, щоб не втратити гроші при купівлі житла.