Українцям радять не купувати квартири зараз: на ринку житла очікують великих змін

Автор: Марченко Любов

Попри війну, немало українців не полишають мрію про купівлю власного житла. Однак експерти не радять купувати квартири зараз. Адже на ринок житла в Україні вже найближчим часом очікують великі зміни. А отже, купуючи зараз житло, не можна бути на сто відсотків упевненим, що воно у вас буде.

Українцям радять не купувати квартири зараз: на ринку житла очікують великих змін - today.ua

Оглядачка ринку нерухомості Вікторія Берещак розповіла, чому із купівлею житла в Україні зараз краще зачекати.

Є декілька ризиків, на які наражаються покупці житла

Отже, за словами експертки, вкладаючи зараз гроші у придбання нерухомості в рідній країні, українці наражаються на певний ризик. Вікторія Берещак перелічила фактори ризику, які зараз існують на українському ринку житлової нерухомості.

Тривалі затримки у будівництвом житла. В Україні зараз триває війна. Багато забудовників балансують на грані між продовженням роботи і закриттям. Та навіть якщо вони збережуть свою виробничу діяльність, то темпи будівництва будуть точно не такі, як очікував покупець. Отже будівництво квартири, в яку ви вклали гроші, що заробляли роками, може тривати на рік-два довше. До того ж, за цей час зросте її вартість, і вам доведеться добряче доплачувати, щоб отримати нарешті омріяні квадратні метри. Така ситуація може тривати не один рік.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Фінансові труднощі девелоперів, через які вони можуть взагалі зректися будівництва. Тоді ваші гроші зовсім пропадуть.

"Зараз буде переформатування ринку, а тому деякі компанії просто не витримають ці складні часи", – заявила Вікторія Берещак.

Українцям радять не купувати квартири зараз: на ринку житла очікують великих змін

Житло, куплене поблизу району бойових дії, можна втратити будь-якої миті. Ніхто не знає, де і коли "прилетить". Причому це стосується не лише Харкова, але й Києва і навіть Львова. А отже, ви ризикуєте в одну мить втратити все: і нову квартиру, і всі свої заощадження, і надію на те, що зможете накопичити гроші на нове житло.  

Ризикуватимуть і ті, хто вирішить купити житло після війни

По-перше, невідомо, хто прийде на цей ринок після війни, звідки походитимуть гроші, що вкладатимуться у розкрутку нових девелоперів. І чи надовго цих грошей вистачить. Ймовірно, що хтось вже спочатку прийде на цей ринок із дальнім прицілом зібрати гроші і "розчинитись". А комусь просто не вистачить запасу міцності. Та в обох цих випадках ваші гроші пропадуть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, експертка радить не квапитися з купівлею житла в Україні ні після війни, ні, тим паче, зараз. Та якщо вам вже вкрай приспічило обзавестися власним кутком, то дуже ретельно перевірте забудовника, якому ви маєте намір довірити свої кровні. І краще, якщо це будете робити не ви особисто, а грамотний юрист, який зможе розпізнати усі можливі ризики.

Нагадаємо, українців змусять сплатити податки з квартир, які їм дісталися ще в минулому столітті.