Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

Автор: Марченко Любов

Новий закон про мобілізацію, який підписаний Володимиром Зеленським і який вже незабаром вступить у законну силу, передбачає відстрочку від мобілізації для багатьох громадян. Зокрема, чоловіки, які самостійно з'являться до ТЦК в обумовлений законом термін, одержать два місяці відстрочки для завершення своїх цивільних справ.

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці - today.ua

Такі моменти містить новий закон про мобілізацію, пише focus.

Як відомо, новий закон про мобілізацію дає військовозобов'язаним чоловікам 60 діб, щоб вони самостійно актуалізували свої дані у ТЦК. Причому для цього навіть не обов'язково наносити візит до ТЦК. Можна оновити інформацію про себе онлайн – в електронному кабінеті військовозобов'язаного.

До тих, хто цього не зробить у відведений термін, буде вжито примусових заходів. Зокрема, для ухилянтів будуть передбачені колосальні штрафи, а також за рішенням суду їх позбавлятимуть права на керування автомобілем.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Разом із тим, законом передбачені також певні заохочення для свідомих чоловіків, які самі з'являться до ТЦК в обумовлений термін.

"Для громадян, які самостійно прибули до територіального центру комплектування та соціальної підтримки і підлягають направленню на навчання (підготовку) у зв'язку із призовом на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, час явки до територіального центру комплектування та соціальної підтримки встановлюється протягом двох місяців із дня проходження військово-лікарської комісії", — йдеться у законі.

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

Тобто чоловіки, які добровільно прийдуть до ТЦК отримають після проходження ВЛК два місяці для завершення своїх цивільних справ. І лише після того їх відправлять на навчання до тренувальних центрів. Тим же, хто не скористається такою можливістю, і кого доведеться розшукувати й доставляти до ТЦК примусово, відстрочки від мобілізації не дадуть. Їх відразу відправлять на службу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як відомо, усі військовозобов'язані чоловіки повинні будуть завжди мати при собі військово-облікові документи і завжди пред'являти їх на вимогу поліцейських або співробітників ТЦК.

Нагадаємо, багатодітні батьки, які мають заборгованість з аліментів, підлягатимуть мобілізації.