ВПО в Україні автоматично продовжать виплати ще на півроку: яким критеріям потрібно відповідати

Автор: Лобанова Єлизавета

Виплати внутрішньо переміщеним особам в Україні з 1 грудня автоматично продовжено ще на наступні шість місяців. Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

ВПО в Україні автоматично продовжать виплати ще на півроку: яким критеріям потрібно відповідати  - today.ua

Йдеться про виплату на проживання у розмірі 3 тисяч гривень особам з інвалідністю та дітям, а також 2 тисячі гривень для всіх інших внутрішніх переселенців.

Відповідну допомогу буде продовжено лише тим внутрішньо переміщеним особам, які відповідають наступним критеріям:

  • середньомісячний сукупний дохід не перевищує 4 прожиткові мінімуми на одну особу, яка втратила працездатність;
  • у складі сім'ї є особи працездатного віку, які доглядають дітей молодше 6 років (включно) або важко хворих дітей; особи з інвалідністю І чи ІІ групи; громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; громадяни, які доглядають осіб з інвалідністю І групи або неповнолітніх дітей з інвалідністю, або осіб з інвалідністю І або ІІ групи внаслідок психічного розладу, або осіб, які досягли 80-річного віку;

ВПО в Україні автоматично продовжать виплати ще на півроку: яким критеріям потрібно відповідати

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • якщо в сім'ї є фізичні особи, які надають соціальні послуги та отримують компенсацію за їх надання, або студенти, які навчаються за денною або дуальною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), професійної вищої, вищої освіти, місце проживання яких не задекларовано/ зареєстровано у гуртожитку;
  • у складі сім'ї є працездатна особа, яка протягом перших 6 місяців отримання виплат ВПО сприяла своїй економічній самостійності (працевлаштувалося, розпочала діяльність як ФОП або отримала грант на бізнес/ваучер на навчання тощо) та середньомісячний дохід якого не перевищує 3 прожиткові мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Незважаючи на те, що виплати ВПО продовжили, це не означає, що їх не можна буде втратити. Адже одержувачів допомоги регулярно перевіряють ретельно щодо дорогих покупок, додаткового доходу, тощо.

Раніше в Офісі омбудсмена заявили, що почнуть масово позбавляти виплат переселенців з лютого 2024 року.