Грошову допомогу у 2024 році втратять понад два мільйони ВПО: названо дату

Автор: Леся Ловіцька

Кількість внутрішньо переміщених осіб, які одержують грошову допомогу, різко скоротиться наступного року. Стало відомо, що виплати заберуть більш ніж у 2 мільйонів ВПО.

Грошову допомогу у 2024 році втратять понад два мільйони ВПО: названо дату - today.ua

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець повідомив про неприємні зміни, які очікують на переселенців у 2024 році. Фінансову допомогу держави втратять мільйони громадян, які були змушені залишити рідні місця.

"Згідно із змінами до законодавства, з 1 лютого грошову допомогу отримуватимуть понад 170 тисяч ВПО! Зараз її отримують 2,6 млн ВПО з офіційно зареєстрованих понад 4,9 млн осіб! Як омбудсман України я не згоден зі змінами та озвучив цю проблематику на слуханнях у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів", - зазначив чиновник на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Лубинець погоджується з тим, що українці, які проживають за кордоном, не повинні в Україні отримувати грошову допомогу на проживання як ВПО, тому що їм виплачують допомогу держави, які їх прийняли.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

При цьому Офіс омбудсмана не підтримує позиції, що виплати від держави мають припинити ВПО, на банківських рахунках яких є сума, що перевищує 100 тисяч гривень. Тому що такі кошти можуть накопичити родичі українських захисників з-поміж ВПО, які зникли безвісти за особливих обставин або перебувають у полоні.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Ми надавали рекомендації Мінсоцполітики, МОЗ, органам місцевого самоврядування. На мій погляд, вони мають бути враховані. А якщо не вистачає фінансового ресурсу – громадяни мають бути заздалегідь про це повідомлені! Зокрема, про зміст соціальної допомоги!" – емоційно наголосив омбудсман.

Раніше повідомлялося, що ВПО в Україні можуть одночасно отримувати кілька видів грошової допомоги.