“Українці у зоні комфорту“: Оксана Жолнович порівняла одержувачів соціальної допомоги з в'язнями концтаборів

Автор: Леся Ловіцька

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович нещодавно заявила, що малозабезпечені українці перебувають у зоні комфорту. Вона пояснила, що саме мала на увазі.

“Українці у зоні комфорту“: Оксана Жолнович порівняла одержувачів соціальної допомоги з в'язнями концтаборів - today.ua

Нещодавно слова голови профільного відомства спричинили громадський резонанс. Вона уточнила, що кожен має свою зону комфорту. Жолнович нагадала українцям про книгу Віктора Франкла "Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі". Він вказав на умовні зони комфорту, які люди створювали собі навіть у концтаборах. Коли жертв фашистів звільняли, вони у це не вірили і не могли зрозуміти, що робити зі здобутою свободою.

"Тобто люди тягнуться до зрозумілих та стабільних умов, навіть якщо вони незручні. А наше завдання – покращити життя людини, вивести її із цього стану, стимулювати до змін", - зазначила чиновниця.

Оксана Жолнович також навела приклад людей із зони бойових дій, які відмовляються евакуюватися. Вони перебувають у жахливих умовах, постійно ризикують загинути під обстрілами, але не намагаються змінити своє становище.

Популярні зараз

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

З'явилася найдоступніша нова Skoda Octavia з дизельним двигуном

В Україні знижено ціни на газ

"Якщо людина не розуміє, куди її перевезуть, де вона житиме, які там будуть умови, то вона обирає ці зрозумілі страшні умови під обстрілами. Це її умовна зона комфорту. Ось що я мала на увазі, коли говорила про вихід із зони комфорту. Треба розвиватися, треба рости. Немає нічого гіршого за стабільну мізерну зарплату або допомогу", - підкреслила глава Мінсоцполітики.

Вона додала, що люди тримаються за ці виплати і бояться втратити їх замість того, щоб звернути увагу на інші горизонти і досягти кращого життя.

“Українці у зоні комфорту“: Оксана Жолнович порівняла одержувачів соціальної допомоги з в'язнями концтаборів

На думку Жолнович, система соціальних послуг може вивести людей зі стабільно поганого стану. Можна дати людині 2500 грн пенсії по інвалідності та залишити її вдома без соціалізації. А можна допомогти їй знайти роботу, познайомити із колективом, надати навчання. І тоді українець отримуватиме заробітну плату 5-10 тис. грн на місяць і при цьому матиме коло спілкування. У такому разі виграють усі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Уродженка Львова наголосила, що потрібно забезпечити вразливим категоріям громадян підтримку та проконтролювати їх вихід із складних життєвих обставин.

Раніше Оксана Жолнович назвала причину мізерних пенсій українців.