В Україні розробляють модель економічного бронювання, яка відрізняється від попередніх варіантів. Вона не передбачає прив'язки до посад та заробітних плат військовозобов'язаних чоловіків. Запропоновано здійснювати єдиний щомісячний внесок у розмірі 20 тис. грн.
У парламенті зареєстрували законопроєкт №11331 про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки. Він передбачає економічне бронювання від мобілізації. Автором ініціативи виступив депутат від "Слуги народу" Дмитро Наталуха.
Запропоновано надати можливість бізнесу та реальному сектору економіки самостійно визначати, яких робітників вони хочуть залишити, щоб прогнозувати свою подальшу діяльність:
"Ми хочемо надати підприємствам право на власний розсуд бронювати співробітників, незалежно від їхньої заробітної плати та посади, яку вони обіймають в компанії. Тобто визначати цих співробітників і бронювати їх шляхом сплати збільшеного військового внеску розміром 20 000 грн на місяць за людину".
За словами Наталухи, передбачено кількісне обмеження заброньованих фахівців – не більше 50% військовозобов'язаних у штаті. Нардеп назвав модель "достатньо простою".
На думку народного обранця, відсутність жорстких критеріїв дозволить уникнути критики щодо того, начебто воюють лише бідні українці, в яких немає високих посад.
Нагадаємо, раніше у Верховній Раді пропонували бронювати військовозобов'язаних громадян, які заробляють щонайменше 35 тис. грн на місяць. Така ініціатива отримала шквал негативу та критики у суспільстві. Багато хто зазначав, що, наприклад, у селах у людей немає змоги отримувати такі ж високі зарплати, як у мегаполісах. Тому дискримінація є недопустимою.
"У нашій моделі ти можеш заробляти як співробітник і 35 тисяч, і п’ять тисяч. І це не впливає на можливість роботодавця тебе забронювати. Тобто єдиний критерій — для роботодавця ти маєш бути справді цінним, критичним співробітником, від якого залежить робота підприємства", - резюмував Дмитро Наталухав інтерв’ю Radio NV.
Раніше повідомлялося, що без економічного бронювання українці вже взимку можуть залишитися без заробітних плат.