Військовозобов'язаним чоловікам спростили проходження ВЛК: заява Міноборони

Автор: Леся Ловіцька

У Міноборони України зробили заяву про спрощення проходження ВЛК. Стало відомо про цифровізацію цього процесу у рамках мобілізації.

Військовозобов'язаним чоловікам спростили проходження ВЛК: заява Міноборони - today.ua

Міністерство оборони разом з Мінцифри, МОЗ та громадськими організаціями внесло зміни до законодавства для спрощення проходження військово-лікарської комісії пораненим військовослужбовцям.

"Пораненому військовому більше не потрібно возити документи особисто до військової частини після рішення ВЛК про відпустку чи непридатність.Тепер заклади охорони здоров'я можуть обмінюватися документами з військовими частинами та ТЦК через систему електронного документообігу", – зазначили у відомстві.

Цифровізовано довідки про причини травми (поранення, каліцтва, контузії), постанови ВЛК про необхідність надання відпустки для лікування, непридатність до служби та інші документи.

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

У ПС оцінили ймовірність нового обстрілу України у другу річницю початку війни

Система електронного документообігу вже запрацювала у більшості військових частин, ТЦК, військових шпиталів та цивільних клінік, де поранені військовослужбовці проходять ВВК.

Документи про рішення ВЛК заклади охорони здоров'я надсилають в електронному вигляді до військової частини. Відразу після цього бійці можуть їхати до ТЦК за місцем проживання чи відпустки. А військові частини надсилають документи для військових до ТЦК.

Госпіталі та клініки також можуть отримувати додаткові документи, які потрібні для висновків ВЛК. Для цього необхідно зробити відповідний електронний запит.

Заступник Міністра оборони Катерина Чорногоренко повідомила, що цифровізований процес дозволить скоротити час, який потрібен на отримання документів, і військовослужбовцям не потрібно буде особисто долати кілометри після поранень, травм чи виникнення інших проблем зі здоров'ям.

Військовозобов'язаним чоловікам спростили проходження ВЛК: заява Міноборони

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Міноборони закликали звертатися на гарячу лінію за номером 0 800 500 442 , якщо у шпиталі чи клініці відсутня система електронного документообігу. Фахівці налагодять роботу та забезпечить зазначений заклад доступом до нього.

Нагадаємо, що у Києві вирішили заохотити українських захисників та видати кожному мобілізованому по 30 тис. грн.