Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

Автор: Леся Ловіцька

У Києві вирішили заохотити призовників до ЗСУ. Кожен житель столиці, якого мобілізують, отримає по 30 тис. грн.

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн - today.ua

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко. Він зазначив, що міська влада знайшла кошти для виплат усім новобранцям. Питання матеріального заохочення для мобілізованих киян буде розглянуто на найближчому засіданні місцевої ради.

Нагадаємо, що після початку повномасштабної війни всім силовикам призначили додаткові виплати у розмірі 30 тис. грн. Керівникам військових підрозділів вирішили нараховувати по 50 тис. грн, а тим, хто на передовій – по 100 тис. грн. У лютому порядок надання бойових премій змінили. Винагороди перестали отримувати ті, хто несе службу не у зоні активних військових дій.

Зміни спричинили суспільний резонанс. Однак влада вважає правильною диференціацію виплат залежно від небезпеки, на яку наражаються українські захисники. Ті, хто не задіяний на фронті та прифронтових територіях, ризикують здоров'ям і життям менше за тих, хто "на нулі".

Популярні зараз

Рядовим – по 3 тисячі доларів: озвучено нові зарплати військових, за які голосуватимуть депутати

ЗСУ можуть отримати балістичні ракети, які летять на 300 км

Екстрасенс спрогнозував, коли закінчиться війна і чи зможе Україна повернути свої землі

Ощадбанк стягує кошти з рахунків померлих клієнтів

Проблеми з мобілізацією в Україні

Генерал Віктор Муженко проаналізував складнощі, що виникли в Україні під час загальної мобілізації. Він зазначив, що справа у недотриманні вимог закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", який чітко визначає функції та обов'язки всіх органів державної влади.

Муженко пояснив, що у суспільстві потрібно формувати правильне ставлення до призову у ЗСУ. Для цього слід підключити всі інститути держави, а також недержавні структури, навіть церкви:

"Вони повинні формувати у громадян свідоме ставлення до мобілізації та взагалі розуміння того, з якою метою це проводиться".

За словами генерала, Україна зараз бореться за існування нації та свою незалежність. При цьому "гостроту цього питання трохи втрачено", що є проблемою.

Мобілізація у Києві: кожен призваний у ЗСУ житель столиці отримає по 30 тис. грн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Віктор Муженко наголосив, що партнери організували у своїх навчальних центрах підготовку кількох десятків тисяч українських бійців, але нам потрібні сотні тисяч кваліфікованих та вмотивованих бійців. Важлива мотивація, щоб чоловіки прагнули захищати Батьківщину.

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті посилили мобілізацію та дозволили перевіряти документи громадян, які там перебувають.