Військові можуть залишитися голодними? У Міноборони заявили про спробу зірвати держзакупівлі продуктів для ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

Міністерство оборони України звернулося до правоохоронців через кричущу ситуацію. У відомстві заявили про спробу зірвати держзакупівлі продуктів для ЗСУ.

Військові можуть залишитися голодними? У Міноборони заявили про спробу зірвати держзакупівлі продуктів для ЗСУ - today.ua

Йдеться про закупівлю продуктів для військовослужбовців через систему Prozorro. У пресслужбі Міноборони заявили, що одна підозріла компанія через суд змогла заблокувати торги.

Вказано, що тендер оголосили на початку листопада. У списку учасників опинилася компанія, яка з 2016 року не здійснювала фінансово-господарську діяльність: не було документів, що підтверджують кваліфікаційні критерії, а банківські рахунки виявилися закритими.

Вартість продуктів, запропонованих на закупівлю, перевищувала аналоги. У Міністерстві оборони ухвалили рішення відхилити пропозицію підозрілої організації. У відповідь вона подала до суду, який заблокував визначення переможців тендеру.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

"Така діяльність свідчить про те, що компанія взяла участь у торгах з метою зірвати процес своєчасного постачання на перший квартал 2024 року. Міноборони вже звернулося до правоохоронців з заявою про скоєне кримінальне правопорушення", - зазначили чиновники.

Примітно, що Міноборони також виявило ознаки використання подібної "схеми" щодо інших лотів. Деякі учасники зловживають принципами відкритості та маніпулюють українським законодавством, щоб перешкоджати своєчасним закупівлям продуктів для ЗСУ.

Заступник міністра оборони Дмитро Клименков заявив, що всі компанії можуть робити пропозиції, але відомство має право відхиляти їх. Зафіксовано випадки зловживання принципами відкритості та маніпуляції законодавством.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Наголошую, що Міністерство буде жорстко в рамках закону реагувати на подібні спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ", - запевнив Клименков. Таким чином можна зробити висновок, що ситуацію врегулюють і військові не залишаться голодними.

Раніше повідомлялося, що українці отримають по 16,2 тис. грн на закупівлю дров: грошову допомогу подвоїли за рішенням уряду.