Податківці проводять списання грошей з рахунків українців без рішення суду

Автор: Марченко Любов

Податківці проводять списання грошей з рахунків українців, які мають податкову заборгованість. Причому в деяких випадках їм для цього не потрібно навіть рішення суду.

Податківці проводять списання грошей з рахунків українців без рішення суду  - today.ua

Про це попередили громадян на інформаційному ресурсі Державної податкової служби України.

Як стало відомо, у громадян, що мають податкову заборгованість, можуть списати гроші. Причому гроші можуть списувати не лише з їхніх банківських рахунків, але і з електронних гаманців. А в деяких випадках заборгованість можуть вирахувати навіть із суми ПДВ, яку держава має повернути підприємцеві.

Причому знімати кошти за податковим боргом можуть як на підставі судового рішення, так і без рішення суду.

Популярні зараз

ПриватБанк назвав причину затримки виплати пенсій українців: як отримати гроші

У США оцінили підготовку РФ до ядерного удару по Україні

Українські біженці у Німеччині відмовляються від роботи, - Bild

Названо країни ЄС, які відправлять представників на інавгурацію Путіна

Втім, податкова служба усе ж намагається спершу заручитися судовим рішенням, щоби списати кошти з боржника. Якщо суд ухвалить рішення про стягнення податкового боргу, а саме так зазвичай і буває, то ДПС відразу передає витяг із цього рішення до Державної виконавчої служби. А та вже приступає до виконання. Причому все здійснюється дуже швидко. На запит державного виконавця банк має вилучити з рахунку потрібну суму заборгованості і передати її податківцям.

Податківці проводять списання грошей з рахунків українців без рішення суду

Гроші можуть списати і без рішення суду

В окремих випадках гроші можуть списати з рахунку і без рішення суду. Це відбувається в тому разі, якщо строк заборгованості перевищує 90 днів. У цьому випадку ДПС може звернутись до банку за списанням коштів без судового рішення.

Однак при списанні слід також враховувати можливу заборгованість держави перед платником податків. Адже бувають випадки, коли у нього в попередні періоди була переплата по податках або держава має відшкодувати йому певну суму ПДВ.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У такому випадку податкову заборгованість порівнюють із тією сумою, яку платнику завинила держава. І якщо державний борг менше за суму податкового боргу, то тоді з платника проводять лише списання різниці між податковим боргом і боргом держави.

Нагадаємо, вже в травні українським військовослужбовцям мають виплатити вищі зарплати. Однак у бюджеті на додаткові виплати грошей немає. Через це, очевидно, доведеться підвищувати податки для решти українців.