Відсточка від мобілізації: адвокат розповіла, що змінилося для родичів осіб з інвалідністю

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні продовжується. Право на відстрочку мають певні категорії громадян. Після внесення Верховною Радою змін до статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особи, у яких на утриманні є родич з інвалідністю не отримають відстрочку від мобілізації, якщо в сім'ї є інші працездатні особи, здатні доглядати за нею.

Відсточка від мобілізації: адвокат розповіла, що змінилося для родичів осіб з інвалідністю - today.ua

До внесення змін до закону зазначалося, що сам факт наявності рідних осіб з інвалідністю (дружину, яка має інвалідність, незалежно від групи, або одного зі своїх батьків чи батьків дружини з інвалідністю І чи ІІ групи) вже давав право на відстрочку від мобілізації. З 28 червня ця вимога змінилася.

Коли йдеться про осіб з інвалідністю у контексті статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", маються на увазі: дружина, яка має інвалідність незалежно від групи, або один зі своїх батьків або батьків дружини з інвалідністю І чи ІІ групи.

За словами адвоката Алли Цимановської, у випадку, якщо в одного з батьків з інвалідністю І чи ІІ групи є два сини, то зараз опікуватися батьком-інвалідом може лише один із синів, а другий - зобов'язаний йти воювати, якщо отримає повістку. Таким чином, кого першого призвуть, той і піде.

Популярні зараз

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Відсточка від мобілізації: адвокат розповіла, що змінилося для родичів осіб з інвалідністю

Новий закон виключає ситуації, коли на одну людину з інвалідністю було встановлено кілька осіб для постійного догляду за інвалідом, і цим користувалися багато чоловіків, щоб уникнути призову.

У випадку інвалідності дружини або одного з батьків, мобілізований військовий повинен надати відповідні документи, що підтверджують їхній діагноз, для подальшого оформлення документів щодо постійного догляду або встановлення опіки над ними.

У разі, якщо догляду потребує дружина, потрібно надати свідоцтво про укладення шлюбу, документ про зміну прізвища (за наявності), довідку про інвалідність, посвідчення про отримання пенсії (за наявності), довідку медико-соціальної експертної комісії МОЗ України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо догляду потребує один із батьків, то потрібно надати ті ж документи, крім свідоцтва про шлюб, а замість нього - свідоцтво про народження дитини, щоб підтвердити наявність родинних зв'язків військовослужбовця з одним з батьків, хто потребує догляду або опіки.

Раніше повідомлялося, за яких умов в Україні мобілізують обмежено придатних чоловіків.

Головне